Zajímavé vyprávění zaslala k dnešnímu tématu čtenářka Jerenika. Díky svým zemřelým blízkým většinou zjistí dopředu, že se jí má stát něco nedobrého a může to tak odvrátit...

Mrtví nás mohou ze záhrobí ochraňovat - to je hlavní myšlenka příběhu, který k dnešnímu tématu zaslala čtenářka Jerenika...


Dobrý den, připojuji pár řádků.

První varování přišlo, když jsme jeli navštívit známý. Když jsme jeli po dálnici, jela jsem větší rychlostí. Vše v pohodě do doby než jsem začala mít divný pocit, trochu jsem zpomalila, ale nebylo to dostatečné. Pak se blížila mírná zatáčka, a ještě před ní, mi bouchlo kolo. Měla jsem bezdušové pneumatiky, takže jsem v pohodě zajela ke kraji. Kolo jsem během chvilky vyměnila a jeli jsme dál. Hned kousek za zatáčkou, jsme ale zastavili znovu, a v ten moment jsem se zhrozila. Byl tam převrácený kamion, přes všechny tři pruhy, a kdyby mi nebouchlo kolo, tak bych to neubrzdila.

Od té doby mám už vždy znamení od blízkých osob, ale i od těch, které jsem milovala. To s tím kolem přisuzuji babičce, kterou jsem milovala. Vím, že to byla ona, kdo nás uchránil před nehodou, ale popřípadě i zachráněným životem.

Měla jsem černou kočičku, už nežije a vím, že, když spím, tak si mi chodí lehávat na hrudník. Dělávala to, když ještě žila, a teď to poznám podle toho, že mě z části tíží, když se chci třeba otočit, nebo přikrýt. Ale není tomu tak stále, většinou, když mi chce něco sdělit nebo varovat. Pamatuji si, že když jsem byla poprvé těhotná (to ještě žila), tak si mi stále lehávala k bříšku, tehdy jsem ještě nevěděla proč. :)

Abych nezapomněla na to nejdůležitější, tak to je, že než se něco stane, tak mě začnou mírně pálit tváře. A když už se něco stane, tak mě pálí víc. Ze začátku jsem tomu moc pozornost nevěnovala, ale teď už ano. Dle intenzity už poznám, jak je to vážné. Tak jako jsem poznala, po těch zkušenostech, že někdo umřel. Nejdřív jsem si to ověřila na svých milovaných zvířatech, kočka a pes. Mojí kočičku tehdy měla u sebe moje mamka a tak přes vzdálenost se semnou přišla rozloučit. Cítila jsem její přítomnost. Pejsek měl rychlý spád, do dnes nevím proč umřela a už jí nedokázal pomoct ani zvěrolékař. I když večer dostala 6 injekcí a ráno měla jít na operaci, tak to nepřežila. Věděla jsem to, že je to naše poslední společná noc.

Pak, to byl táta, poslední rok jsme se nestýkali, kvůli něčemu co mě trápí do dnes, ale o tom psát nebudu. Jen to, že to dopoledne mě dost tváře pálily a pak jsem na nich cítila pohlazení. Na to jsem měla telefon, že umřel táta. Ale nejen to, věděla jsem, že to přijde, nejen kvůli jeho zdravotnímu stavu, ale i z jiného důvodu. Nevím proč, ale pořád to srovnávám s něčím jiným. Nedokážu to pochopit, a možná si to jenom namlouvám, ale vím, že už to riskovat nebo pokoušet nebudu.

Říkám tomu, život za život. Před narozením první dcery mi umřel pejsek, přestože nevím proč, stářím to nebylo. A nemocí taky ne, nebo aspoň jsem to za dva dny nezjistila. Nezmiňuji se o tom prvním pejskovi, kdy se stala nehoda, při které to nepřežil, mělo to být varování, nevím. Po narození druhé dcery to byla kočička a táta. Tak nevím, jsem prokletá, nebo to jsou jen náhody.

Je toho víc, zkrátila jsem to. Závěrem dodám, že už poznám kdy se co děje, tak jako ještě před pár měsíci, kdy byla mamka na čištění cév a došlo na to nejhorší, ale naštěstí ji zachránili. V tu dobu, kdy se tomu stalo, to bylo šílený, to jsem se i klepala. Až pak po delší době jsem se dozvěděla od mamky, co se stalo, a i to, že nechtěla, aby mi z nemocnice volali. Protože ví o mých stavech a intuici. Bojím se, co bude dál.

Jerenika

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.


Soutěžní obrázek: Co jsem rozřezal?

soutezni

Téma dne 22.6.2012: Máte šestý smysl?

Příspěvky k tomuto tématu již neposílejte. V poslední dnešní novince se dozvíte, která čtenářka získala za příspěvek slíbený dárek - dřevěné Šachy od firmy Albi.

sachy

Reklama