Čtenářka Enka1 nabízí svou krev. Ale jen v případě nutnosti, dárcem totiž bohužel být nemůže. Z jakého důvodu, to se dozvíte v jejím příspěvku k dnešnímu tématu...

Téma dne zní: dárcovství krve.
Další přispěvatelkou je čtenářka Vodfon...


Ráda bych byla následovníkem svého otce, držitele několika Janského plaket. Klasické odběry jsem jako dítě moc nevnímala, ale byl pro mě hrdinou, když pro něho v krizových situacích přijížděla domů sanita - měl universální krevní skupinu.
No nebylo mi, jako anemickému potomku, dopřáno. Škoda, protože injekce, odběry i katetrizace zvládám bez potíží, jen se na úkon nesmím dívat. Navíc mi při „konkurzu na odběry“ lékař sdělil: „To tak, z jedné žíly budem čepovat a do druhé nalévat.“ To byl a je vzhledem k mé tělesné konstituci docela pádný argument.
Takže krev nedávám, ale vážím si lidí, kteří tak činí a mnohdy jsou to typy, do kterých by to okolí ani neřeklo.
Nastal-li by však případ nutnosti, nechám se klidně vysát. Mám A+, kdybyste někdo potřeboval...

Enka1

Pozn. red.: Příspěvek neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 21. února 2012: Dárcovství krve

  • Jste dárkyní krve?
  • Jaký byl váš první odběr?
  • Kolik jste již absolvovala odběrů?
  • A pokud nejste dárkyní – proč? A uvažovala jste o tomto dárcovství?

Své příspěvky mi formou příběhů posílejte na e-mailovou adresu redakce (viz níže), a to nejpozději 21. 2. 2012 do 15.30 hodin. Z přispěvatelek vyberu jednu, kterou ocením krásným dárkem: doplněk stravy OptiTensin pro optimální krevní tlak. Pokud ale chcete mít šanci získat tento dárek, ať jsou vaše příspěvky dlouhé alespoň jako tento odstavec textu.

OptiTesin

Reklama