Milá redakce,
přidávám se k zástupu sběratelek a sběratelů. Jako malá jsem sbírala známky. Měla jsem svůj vzor v otci, který už sice nesbírá, ale svou sbírku si pečlivě chrání. Bývaly sice v jeho životě chvilky, kdy ji chtěl prodat, ale naštěstí to neudělal.

Mně z dětství zůstala dvě alba. V jednom mám pouze známky s motivy fauny a v tom druhém je všehochuť, kterou občas doplňuji. Přibývají pomalinku, protože co si budeme povídat, už se málo píše, a když náhodou nějaký dopísek dorazí, tak je na něm většinou jen nálepka z pošty :-(.

Kromě mírně pasivního sbírání známek se však věnuji ještě jedné sbírce, a tou jsou kapesní (kartičkové) kalendáříky. Nejstarší kalendářík, co mám, je z roku 1969 a vypadá jako kapesníček do saka. Ve své sbírce mám více než 1 500 kousků a díky internetu se mi sbírka zdařile rozrůstá. Mám dokonce i webovou stránku
s nabídkou kalendáříků na výměnu. Se svou sbírkou se prozatím řadím spíše k začínajícím sběratelům.

Průměrná velikost sbírky je v České republice kolem 16 000 a ta největší obsahuje cca 50 000 kusů. Největší problémy mám se sháněním fólií na zakládání kalendáříků, ale občas se poštěstí. Prozatím mám zaplněné dva šanony a jednu krabici podobnou té od bot. Doufám, že mi záliba vydrží a třeba jednou budou sbírku vlastnit a dál rozšiřovat má vnoučata a pravnoučata :-).

Sbírání zdar přeje zuzinka
Opravdu musím po vás zopakovat "Sbírání zdar". 1 500 kalendáříků, to už je něco. Ať se vám podaří překonat republikový rekord!

Máte nějakou rekordní sbírku?

 

Dnes

SBÍRÁME

CÉČKA, POHLEDY, ZNÁMKY, NÁLEPKY...
Co jste sbírali?
Prodávali jste, vyměňovali, kradli?
Máte dodnes něco schované?
Sbírají vaše děti?
A co vy?
napište na:
redakce@zena-in.cz

Reklama