Naše čtenářky, které mají malé děti, mohly testovat Sunárek kašičku s cereáliemi. Protože i naše redaktorka Klára je nyní na mateřské dovolené, poprosili jsme ji, aby nám napsala svou recenzi.

Sunárek kašička s cereáliemi: Konečně zdravá kapsička, která zasytí!

Ještě jako bezdětná jsem si představovala, že jednou budu svému dítěti všechna jídla připravovat a nebudu nic kupovat - tedy nebudu kupovat žádná hotová jídla, protože já přece žádné „polotovary“ také nekonzumuji. :) Dneska se tomu usmívám, stejně jako dalším svým předsevzetím nebo představám o tom, jak se budu o dítě starat.

Devítiměsíční Vincent se nám narodil jako hubené vyžle, svůj váhový deficit ale dohnal rychleji, než jsme vůbec doufali, a po prvních měsících kojení a dalších měsících s přikrmováním dnes už jí v podstatě skoro všechno, samozřejmě upravené tak, aby to pro něj bylo zdravé a stravitelné.

Vincent

Snažím se vařit, když to vyjde, ale kupovaným příkrmům se už dávno nevyhýbám. Samozřejmě pečlivě kontroluji složení, čtu poctivě etikety, nechci synovi dávat nic, co by nebylo zdravé a pro něj vhodné.

Příkrmy ve skleničkách jsou fajn, když jste doma a spěcháte nebo nemáte zrovna v lednici nic, co byste mohla dítěti uvařit. Pokud vyrazíte ven na více hodin nebo potřebujete být mimo domov v době jídla, není nic lepšího než jídlo v kapsičce!

Kapsička je maximálně praktická, nepotřebujete bryndák ani lžičku, dítě se nají v podstatě všude a téměř v jakékoli poloze. :) Na trhu je jich už velké množství, většinou jsou čistě ovocné a určené pro přesnídávku. Bohužel ale většina kapsiček, které můžete koupit, není ani stogramová, což na svačinu možná menším jedlíkům stačí, ale pro děti, které mají větší apetit (a mezi ně náš Vincent patří), je to málo. Jako náhrada za oběd už nestačí vůbec.

Proto jsem měla radost, když se objevily kapsičky Sunárek s obsahem 120 g, a těšila jsem se, až je synovi nabídnu, že se snad konečně zasytí... navíc nové kapsičky Sunárek obsahují nejenom ovoce, ale jsou v lákavé kombinaci s kašičkou, takže naprosto ideální na zasycení, což se i potvrdilo.

Vincent

Vincentovi chutnají všechny z nabídky pěti kombinací ovoce, nevšimla jsem si, že by nějakou preferoval. Samozřejmě jsem ochutnala i já, a musím říct, že když výjimečně syn kapsičku nedojí, ochotně ji za něj „dorazím“, protože je moc dobrá. Všechny kapsičky mají příjemnou chuť, ve které necítím nic chemického, nejsou přeslazené (neobsahují cukr navíc) a konzistence je tak akorát, aby děti neměly problém kašičku z kapsičky nasát a aby jim netekla po bradě.

Od té doby, co jsme vyzkoušeli kapsičky Sunárek, už vlastně ani jiné kapsičky nekupuji. Synovy oblíbené jsou i Sunárek kapsičky bez cereálií, tedy jen ovocné, nebo ovocné v kombinaci s tvarohem. Sní s chutí všechny a nevyžaduje další „nášup“, takže jsme spokojení oba, a to je hlavní. :)

sunar

Reklama