2-DSC0364.jpgFoto: Archiv značky sebamed/fotografka Eliška Kratochvílová 

V listopadu jste porodila druhé dítě. Jak moc se váš život změnil s příchodem nového potomka? Je velký rozdíl, jestli má člověk jedno nebo dvě děti?
Tak ano, rozdíl to samozřejmě trochu je, ale rozhodně to není tak strašné, jak je okolím prezentována péče o dvě děti. Nebo jsem možná čekala něco opravdu děsivého, a to se nekonalo, protože věkový rozdíl synů už není tak malý. Jsou od sebe čtyři roky a starší Ben mi strašně pomáhá. Mladší Vincent je zase opravdu neuvěřitelně až nadpozemsky bezúdržbové dítě. Jsou boží, šetří maminku, aby se jim nezbláznila. 
 
Prvorozený syn tedy na bratříčka reagoval dobře?
Benedikt Vincenta bere jako kdyby s námi byl odjakživa, už si snad ani nepamatuje, jaké to je být bez něj. Je skvělý a když manžel pracuje a není zrovna po ruce, tak Benedikt to bere tak, že pomáhá on.
 
Nedávno jste se začala znovu hrát – jak jste jako maminka batolete vklouzla zpátky do své pracovní role herečky?
Já jsem tentokrát trvala na tom, že chci mít minimálně půl roku opravdu volno. Nemuset odbíhat od miminka a řešit kojení. Chtěla jsem si to křehké období užít a nenechat si ho kazit něčím, jako je práce a stres. To už jsem zažila a opakovat jsem to nechtěla. Teď už je Vincent zase trošku samostatnější a mně už začalo divadlo i natáčení chybět. Když nejsem doma, plně mě zastupuje manžel nebo babičky. 
 
Diváci se na vás asi těší v Ordinaci v růžové zahradě 2, kdy plánujete naskočit i do seriálu? 
Řekla bych, že za pár týdnů už začnu zase točit. Diváci odchod mojí postavy tak oplakávali, že to jinak nejde. Nikdy jsem snad nedostala na nic tolik dotazů, jako jestli se Bibi vrátí do Ordinace.
 
Maminky řeší po porodu různé nespokojenosti se svým zevnějškem. Vy vypadáte výborně. Bojovala jste s nějakými estetickými nepříjemnostmi během těhotenství nebo po porodu případně i nyní?
Děkuji za kompliment. Já mám pocit, že se na mně druhé těhotenství podepsalo výrazně víc než první. To jsem šla z porodnice ve svých starých džínách. To se teď už opravdu nekonalo. Zůstala mi volnější kůže a nějaké strie. Nespokojená nejsem, ale učím se je mít ráda. Je to jako, když k vám přijede na návštěvu ne úplně příjemný příbuzný a řekne vám, že už s vámi bude bydlet napořád. 
 
Měla jste nebo máte nějaké kosmetické rituály? 
Vždycky, ale opravdu vždycky se odlíčím. A teď nevynechám ráno ani večer nové sérum PRO! od Sebamedu, které je k dostání v lékárnách BENU. To je moje nová závislost. 
 
Jak trávíte léto s dětmi? Máte naplánovaný i nějaký čas pouze s manželem? 
Trávíme ho v rodinném kruhu, různě přejíždíme mezi babičkou, dědou, chalupou. Moře letos asi vynecháme. Dokonce jsem si urvala tři dny s kamarádkami na takový holčičí relax víkend, na to se moc těším.

5f1e9584eec222-DSC0237-1-.jpg
  Foto: Archiv značky sebamed/fotografka Eliška Kratochvílová 

U malých dětí je velmi důležitá i ochrana před slunečními paprsky. Jak je chráníte vy?
Určitě dodržujeme mazání, dostatek pití a pokrývku hlavy. Děti mažu vždy 50 UV/SPF konkrétně dětským Sebameďákem (pozn. red. značka Sebamed Baby), jak mu doma říkáme, protože má skvělé stříkátko. Ideální pro děti, které musí všechno dělat samy, jako je náš Ben. 

Hodně probíraná je i otázka sharentingu tedy zveřejňování fotek dětí na sociálních sítích. V tomto ohledu je názorové spektrum rodičů hodně široké. Jak to máte vy?
Já se řídím pouze svojí intuicí a nějakým mateřským pudem. Nikomu bych si nedovolila do těchto osobních věcí mluvit. Benedikta jsem občas na sociální sítě dávala, i když velmi zřídka. Ale myslím, že tak pět let zpátky byla trochu jiná doba, co se Instagramu týče. Já jsem byla méně známější, i když si nemyslím, že bych byla vyloženě v hledáčku statisíců lidí. Ale momentálně je Instagram tak na vzestupu a leze nám do našeho soukromí tak moc, že cítím potřebu obě děti mnohem víc chránit. Nedokážu ani vysvětlit proč. Asi si je přikrývám křídly jako kachna. 

O Marice Šoposké:

Marika Šoposká je třicetiletá filmová, seriálová a divadelní herečka. Se zvukovým inženýrem Petrem Čechákem má dvě děti. Vystudovala Pražskou konzervatoř a zahrála si například ve filmech Lidice nebo Úsměvy smutných mužů. Před porodem se pravidelně objevovala jako lékařka Bibi v seriálu Ordinace v růžové zahradě 2. Vidět ji můžete také ve Studiu DVA. 

Čtěte také:

Reklama