shutterstock-283553270.jpg

Foto: Shutterstock

Fakt, že existuje několik velikostí menstruačních kalíšků, může být jedna z věcí, která některé ženy od jejich používání odradit. Netuší totiž, kterou si pořídit anebo napoprvé zvolí špatně. Odborníci tvrdí, že mechanismus menstruačního kalíšku je však poměrně jednoduchý a stačí si na něj trochu zvyknout.

Dr. Tanaya aka Dr. Cuterus, jak vystupuje na svém Instagramu, zveřejnila už několik videí o používání této alternativní menstruační pomůcky. Také vysvětluje, že není tak děsivý, jak si některé ženy představují. Již dříve vyvrátila mýty o kalíšku a vysvětlila, že je nemožné, aby uvízl ve vagíně nebo se ztratil uvnitř dělohy.

Nyní v jednom ze svých nejnovějších příspěvků uvedla, že by ženy měly vědět, že se menstruační kalíšek obecně dodává v několika různých velikostech: extra malý (S), malý (M), střední (L) a velký (XL).

ettfsfssf.jpg

Foto: Shutterstock

Velké jsou pro ty, které rodily běžnou cestou. Jejich vagína může být proto přirozeně větší a také mohou mít povolené pánevní svalstvo. Případně také pro ty s hodně silnou menstruací. Ženy, které nerodily nebo porodily císařským řezem, mohou zvolit malý nebo střední kalíšek. Pokud je uživatelka menstruačního kalíšku teenager, může vyzkoušet extra malý, protože její tělo je stále ve fázi růstu.

Velikost kalíšku můžete odvodit také od velikosti tamponů, které vám sedí nejlépe. Máte-li například problém se zaváděním větších tamponů, sáhněte po menším kalíšku.
Pokud tedy plánujete z tampónů či vložek přejít na ekologičtější variantu, kterou jsou menstruační kalíšky, tato informace vám jistě udělá ve výběru více jasno. Dobré je také na začátku zvolit kalíšek s delší stopkou pro snadnější vyjmutí.

Zdroje: Instagram Dr. Cuterus, Menstruační kalíšek