Nejeden zádrhel si se svými dětmi a učením na nočník zažívá čtenářka Ula. O jaké potíže se konkrétně jedná, to si můžete přečíst v této novince, ve které také najdete foto-kvíz. Téma dne zní: Nočník a záchůdek...

V příspěvku čtenářky Uly si můžete přečíst, jaké starosti a radosti jí přináší její děti a jak obtížné může být, naučit je chodit na nočník. Téma dne: Nočník a záchůdek.

Závěrem si můžete vyzkoušet malý foto-kvíz.


Nočník máme v naší domácnosti stabilně na jednom místě v provozu už čtyři roky. U prvního dítěte to nejdřív byl spíš klobouk na hlavu. Nejdřív se totiž musela s tím zvláštním předmětem naše dcera seznámit. Dlouho nechápala na co to vlastně je... To už jí byl rok a půl. A tak jsme zahájili výuku... Tak nenesla kýžené ovoce. Tak jsem si na nočník nakonec sedla já. Vzhledem k tomu, že jsem novodobá Věstonická Venuše, nočník prasknul. Manžel se smál tak, že už nemohl dýchat. Já si připadala strašně a říkala si, že bych měla něco dělat s tou svojí váhou a hlavně už to naše dítě naučit na nočník, protože čůrala všude po bytě. Vím, že se nesmí kvůli tomu děti bít, tak jsme to nechali prostě jako součást hry, kdy jsme si hráli na různá zvířátka, jako že např. jezevec spí v noře a vlezla jsem si pod stůl a jako spala, pak že kuřátko zobe obilí a manžel jedl křupínky a pak dcera že je pejsek a zrovna jde čůrat a tak jsme jí postupně toto naučili. Nechtěla jsem, aby seděla třeba půl hodiny na nočníku a četla si pohádku.
Teď učím našeho dvouletého chlapečka taky na nočníček. I když se říká, že po použití bychom neměli dělat oslavné tanečky, že bylo dítě šikovné, stejně je dělám a vím, že nejsem sama. Je nás takových víc. Je to taková ta maminkovská radost, kdy „konečně“ dítě pochopí, co má dělat. Osobně si myslím, že jsou ale chlapečci většinou trochu pozadu a tak budu muset mít ještě velkou trpělivost, než si budu jistá, že ten náš neposeda použije „hrníček“ vždy, kdy má.
Perlička na závěr:
Když byl můj bráška malý, tak mu jednou taťka koupil čokoládu. Celou jí snědl a byl strašně šťastný, že to byla taková dobrota... druhý den v poledne sám spal v postýlce v obyváku a bylo dlouho ticho... tak maminka pootevřela dveře a co neviděla. Malý „udělal větší bobeček“ a protože si to spletl s čokoládkou, tak ochutnával. Bylo „to“ všude, po postýlce, na zdi (čerstvě asi měsíc vymalovaná), ručičky, nožičky, pusinka... no hotový panáček Čiko... Mamina vyvětrala, překonala pocit na zvracení a začala gruntovat. Od té doby bylo po čokoládě.
My jsme byli ale doma stejně zajímavá trojka. Já jsem zase jednou, když u nás byla návštěva, „vylepšila“ rajskou polévku. Maminka vařila, přidávala různé ingredience, tak jsem pak vzala jar a přidala taky. Polévka byla na stole, všichni se pustili do jídla, návštěva jedla, tvářila se různě, ale byla ticho. Pak ochutnal táta a vyplivnul to. Nedalo se to jíst. Špatně nám však nebylo, ale první chod už taky nebyl...
Druhý bratr zase jednou snědl kus Difenbachie, silně jedované květiny. Tak mamča mu stále se snažila vyvolat různými způsoby zvracení, nakonec se jí to povedlo...
Čekám, čím nás obdaruje zase ten náš trojlístek potomků, abychom se na světě nenudili. Snad se nám vyhnou různé nepříjemné zážitky, i když člověk nikdy neví.

Vrátím se k našemu nočníku. Zaujala jsem postoj, že když to díděti nejde, tak ho nenutím. Nakonec se totiž stejně všichni na ten nočník chodit naučí a jestli to bude dneska nebo zítra, na tom svět nestojí.

Tak hezký den s nočníkem!

Můžu přidat soutěžní otázku? Co je na fotce?

ula kviz

Můj manžel totiž vařil nedělní oběd (šikovný manžel) a svůj výtvor si vyfotil. Až když jsem si pak na počítači prohlížela fotky, tak jsem se u této zastavila a přemýšlela, co to je... připomínalo mi to totiž film Prci, prci, prcičky.
Taky by Vás napadlo si fotit španělské ptáčky? Mě osobně ne

Ula

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 31. března 2011: Nočník a záchůdek

Tentokrát si budeme povídat o dětech a jejich nočníkových či záchodových peripetiích...

  • Jak jste učily děti na nočník?
  • V kolika letech začaly děti samy chodit na nočník?
  • Měly jste (nebo máte) s nočníkem nějaký problém?
  • Jak jste problém řešily (nebo řešíte)?

Na tyto a další možné otázky mi odpovídejte formou krátkého příběhu nebo tipů do redakční pošty (viz e-mailová adresa uvedená níže). Váš příspěvek ať je dlouhý alespoň jako tento odstavec textu, tedy chcete-li mít šanci na uveřejnění a získání krásného dárku. Uzávěrka posílání příspěvků je 31. března 2011 ve 14.30 hodin, do předmětu mailu nezapomeňte uvést heslo (viz níže). A jaký bude onen slíbený dárek? Krásná (asi třiceti centimetrová) hračka ze sady Barbie: Ken FASHIONISTAS.

Ken