Kdybych nic neuklízela, tak se takový blázinec doma nestane, napsala na závěr svého příspěvku čtenářka s nickem Iva K. Copak se jí přihodilo? Titulek vám možná napověděl, ale za přečtení to určitě stojí

Krásný den přeji všem ženám in.

Uklízení není zrovna moje oblíbená činnost. Ale uklízet se musí. Je to nutnost, zvlášť když jsou doma malé děti. co teda nedělám ráda je utírání prachu. Protože už za pár hodin, nejde poznat, že ho někdo utíral. Je to boj s větrnými mlýny. O víkendu jsem umyla všechny okna a vyprala záclony. Vytírám tak jednou týdně. A dnes jsem se rozhodla dát do pucu ložnici.

Když malý spal, tak jsem ji vysála. Napadlo mě vyprat povlečení. Ten můj rošťák se totiž baví tím, že při přebalování mě očurává jak pejsek patník. Není dne, kdy by se mu to nepovedlo. A se mnou taky občas postel. Jsem na něj ale vybavená a pod prostěradlem mám speciální podložku. Madračky jsou v bezpečí. Tak jsem toho mého drobka položila na manželovu polovičku a převlíkala tu svou do čistého.

Vtom jsem si všimla, že začal tlačit. Honem jsem pod něj dala plínku a trošku mu pomohla :-) Po tom svém díle, se na mě spokojeně usmíval. Musela jsem ho tam nechat na chvíli osamotě a šla jsem nastavit teplou vodu a nachystat ručník. Byla jsem pryč tak minutu. A jak jsem došla, tak jsem se zděsila.

Tomík už byl mimo plínu. V té své hromádce ručičku. Tričko měl od toho, prostěradlo samozřejmě taky, ale potichu jak pěna. Co jako na to říkám :-) No popadla jsem ho, umyla a nesla v ručníku zpět k manželovi na postel. Všechno jsem to zase svlíkla a dala prát.

Když jsem pak malého zase vzala, že ho obleču, byla počůraná postel i manžela....A pak si jedno nedej. A víte co byl vtip na druhou? Omylem jsem dala do pračky i dudlík a marně ho hledala půl hodiny po bytě. Malý řval jak pardál a já ho neměla čím utišit. Poučení je pro mne jediné.

Kdybych nic neuklízela, tak se takový blázinec doma nestane :-)

Tak krásný den a pevné nervy s dětmi

Iva K.

Milá Ivo K. možná by byl praktičtější nějaký přebalovací pultík nebo stůl, než postel. To abyste převlékala pomalu každý den

Jak se na jarní úklid těšíte vy, mié ženy-in? Už ho máte hotový? Jaký systém při úklidu dodržujete? Jdete od shora dolů, nebo se nad tím nezamýšlíte? Máte nějakou úklidovou vychytávku? Máte nějakou babskou radu, jak nejlépe vyleštit okna, vyčistit koberec, naleštit linoleum?

Poraďte a napište na dnešní téma na: redakce@zena-in.cz

Reklama