Každá maminka má o své dítě velkou starost, zejména pokud se jedná o jeho zdraví. Uklidnit vás může třeba moudrý rádce, který ví o zdraví i neduzích vašeho děťátka opravdu hodně.. Onoho rádce naleznete na internetové adrese  www.malypacient.cz. Stát při vás bude především tehdy, když vaše děťátko onemocní.

 

Pediatr po ruce

Vyhledejte si na hlavní stránce Rádce pacienta, dozvíte se v něm spoustu užitečných informací o nejčastějších dětských nemocech. Až se jejich průvodní znaky objeví, zachováte chladnou hlavu a dobře si s děťátkem poradíte. Užitečné mohou být i v případě, když jste na vahách, o jakou chorobu by nejspíš mohlo jít. A jistě i tehdy, potřebujete-li se připravit na to, jaký další průběh nemoci vás ještě čeká. Články pro vás připravují odborníci na slovo vzatí, jejich obsah je bedlivě střežen, tudíž  se nemusíte obávat o jejich kvalitu.


Hojně navštěvovaným okénkem stránek je Poradna pediatra. Nadchne vás ve chvíli, kdy budete potřebovat okamžitě poradit a váš dětský lékař nebude k zastižení nebo se nebudete chtít ptát přímo jeho, ale specialistky s dlouholetou nemocniční praxí, Doc. MUDr. Květy Bláhové, CSc. z Pediatrické kliniky 2.LF UK a FN v Motole. Netrápí-li vás zrovna nějaký konkrétní problém, začtěte se do nejčastějších rodičovských otázek nebo historie poradny, odkud si odnesete řadu informací a dobrých rad do života.


V neposlední řadě se na stránkách www.malypacient.cz seznámíte i s potřebnými léky na dětské nemoci, které by se – hned vedle teploměru - měly zabydlet ve vaší domácí lékárničce.

 

Čekárna na uzdravení

Čas, kdy se z malého pacienta stane zas malý velký živel se táhne pomalu jako léčivý sirup na lžičce. A i když se dětem povětšinou uleví rychleji, než byste řekli „obuvník“, stejně je kurýrování nebaví. Vezměte ho s sebou na www.malypacient.cz, nalistujte Zábavu i pro nemocné  a o chvilkovou zábavu v klidné poloze vsedě máte postaráno. Vyzkoušejte interaktivní pohádku, jejímž hlavním hrdinou se stane váš domácí marod. Vytiskněte mu omalovánky, ať se zabaví s pastelkami.

 

Pokud je dítě rozumné a můžete jej už víceméně bezstarostně posadit k počítači (v opačném případě by mohlo jít především o jeho zdraví), může se pustit do her. V menu zvolí buď puzlle, spojovačku nebo počítačovou hru autíčka a dobře si zahraje. Zatímco vy se můžete s klidem v srdci a nerušeně věnovat jiným domácím aktivitám.