Věděli jste, že průměrný český byt má rozlohu zhruba 50 metrů čtverečních? A že průměrná žena si každý měsíc koupí tři nové kousky oblečení? Že vám tyhle dvě informace nejdou příliš dohromady? Máte pravdu. Ony si spolu nerozumí ani ve skutečnosti. Jak tedy vyřešit problém „malý byt a spousta věcí“? Pořiďte si vestavěnou skříň na míru.

Průměrná velikost je sice padesát metrů čtverečních, nicméně celá třetina českých bytů má jen 40 metrů čtverečních nebo méně. A ti, co v minulosti navrhovali naše domy a byty, zdá se, příliš nepřemýšleli o tom, kam co uložit. Praktických úložných prostor je minimum.

Pokud bydlíte v panelákovém bytě, pak určitě víte, že úložného prostoru není nazbyt.

Pokud bydlíte v panelákovém bytě, pak určitě víte, že úložného prostoru není nazbyt.

Zdroj: Komandor.cz

Dnes jsou tedy naše domy a byty plné úložných boxů pod postele, krabic, které stojí vyskládané na skříních nebo za dveřmi, kde na ně sice není vidět, ale strašlivě se na ně práší. Je to opravdu řešení, které chceme? Není možné přemíru oblečení, doplňků a dalších nezbytností uložit jinam, elegantněji a praktičtěji? Je to možné. Nechte se inspirovat krásou vestavných skříní na míru na těchto stránkách a získejte slevu!

Díky vestavěné skříni můžete prostor od podlahy až ke stropu.

Díky vestavěné skříni můžete prostor od podlahy až ke stropu.

Zdroj: Komandor.cz

Vestavěná skříň – investice, která se vyplatí
Rozhodnete-li se pro nákup vestavěné skříně na míru, dejme tomu, že třeba do ložnice, vystačíte si s klasickými materiály a nebudete toužit po vychytávkách typu „automatické rozsvícení skříně po jejím otevření“, připravte si zhruba pětadvacet tisíc korun.

Není to malá částka, na druhou stranu je ale třeba nákup skříně na míru chápat jako investici do budoucna, investici do vlastního komfortu a pohodlného bydlení.

Atypické prostory podkroví můžete díky vestavěné skříni využít na maximum.

Atypické prostory podkroví můžete díky vestavěné skříni využít na maximum.

Zdroj: Komandor.cz

Proč vsadit na kvalitní vestavěnou skříň?

  • na rozdíl od běžných skříní z obchodních domů, které nikdy perfektně nezapadnou do místa, kam je potřebujete postavit, využijete s vestavěnou skříní každý centimetr místa. Můžete jí „posadit“ do atypického prostoru v podkroví, do výklenku v předsíni. Můžete ji vytáhnout až ke stropu, nebo postavit do prostor s nižším stropem.
  • vestavěnou skříň můžete maximálně přizpůsobit interiéru, do kterého ji plánujete. Výplně dveří skříně mohou být z ekokůže, ratanu, z lesklého lacobelu nejrůznějších barev, ale i tvořené žaluziemi, zrcadlem, nebo polepem. Volba je na vás – a na vašich finančních možnostech.
  • Interiér skříně si můžete uspořádat tak, abyste i uvnitř využili každý centimetr místa na maximum. Je na vás, zda vestavěná skříň bude určená primárně pro ukládání oblečení, na sportovní vybavení nebo pro prostředky na úklid. Vy si vyberete, zda její vnitřek budou tvořit poličky, výsuvné a sklopné tyče nebo praktické drátěné systémy. U klasické skříně pořízené v obchodním domě takovou možnost volby rozhodně nemáte.

O značnou úsporu místa se postarají posuvné dveře namísto klasických veřejových.

O značnou úsporu místa se postarají posuvné dveře namísto klasických veřejových.

Zdroj: Komandor.cz

Jak poznat kvalitního výrobce vestavěné skříně?
Pokud zadáte do okénka vyhledavače Google pojem „výrobce vestavěných skříní“ vyskočí na vás zhruba 270 tisíc výsledků. A musí vám být jasné, že ne za každým se skrývá zkušený a kvalitní výrobce. Jak tedy oddělit zrno od plev?

Projděte si reference na internetu. Podle průzkumů platí, že s negativní zkušeností se člověk podělí s dalšími osmi až deseti lidmi. A v dnešní době velmi často na internetu. Převažují na webu spíše negativní zmínky? Vsaďte raději na jiného výrobce. Má někdo z vašich známých konkrétní pozitivní zkušenost? Dejte na ni!

Pokud máte mezi výrobci svého favorita, ptejte se na materiály, ze kterých bude vestavěná skříň vyrobená. A to zejména ve chvíli, kdy bude výroba výrazně levnější než u konkurence. Možná jsou za nízkou cenou právě nekvalitní materiály. Svou pozornost zaměřte především na kování a na rám skříně – to jsou dvě nejvíce namáhané části, jejichž kvalita určuje životnost celé skříně. Kování by mělo být ideálně polské, u kování z Asie riskujete budoucí problémy.

Kromě klasické vestavěné skříně můžete pořídit i vestavěnou šatnu. Klidně i do podkroví.

Kromě klasické vestavěné skříně můžete pořídit i vestavěnou šatnu. Klidně i do podkroví.

Zdroj: Komandor.cz

Nabízí vám výrobce prodlouženou záruku? Pak si za kvalitou svého zboží pravděpodobně stojí a pro vás by to měl být signál k nákupu. Standardem u kování bývá záruka pět let na ocelové, na hliníkové dávají kvalitní výrobci dokonce doživotní záruku.

TEXT: Komandor.cz – výrobce vestavěných skříní

 

Reklama