To je problém, který se řeší v každé domácnosti neustále, pořád máme víc věcí než místa. Abychom si ušetřili rozčilování, od toho tu jsou vestavěné skříně.

A kdy jindy než na jaře se do takové přestavby předsíně pustit. Můžete to vzít asi takto: S novým jarem nové skříně. Konečně! Skříň s tradiční výškou dvě stě centimetrů je k nepoužití, protože s ní nikdy nedokážeme využít celý prostor.

Důležité je vnitřní vybavení
Dobrá rada zní: Jen pohodlně. Je dobré si dobře rozvrhnout odstup polic. Pravidlem bývá – čím níž, tím jsou odstupy menší. Důvod je jednoduchý – nahoru ukládáme velké krabice, dolů drobné věci. Nejideálnějším řešením je samozřejmě drátěný program v kombinaci s pevný i policemi a nešetřit výsuvnými mechanismy k policím. Oceníte je okamžitě, protože se ke svým věcem dobře dostanete. Dobrým řešením jsou také držáky na vysavač avýsuvné prkno na žehlení.

Osvětlení, dobrá vychytávka
Hluboká skříň rovná se temnota. U vestavěných skříní se osvědčily rampy s bodovým osvětlením, které bývají součástí rámu skříně, a pokud chcete mít osvětlený celý interiér skříně, abyste netápaly, pak zvolte stropní svítidlo s kloubově připevněnými reflektory. To je elegantní a praktické řešení.

Pravidlo pro malou předsíň
Jen málokde je předsíň velká jako tělocvična. Spíš si musíme poradit s tím, jak účelně zařídit malou předsíňku, abychom nepřešlapovali boty, oblečení a tašky. Řešením je tedy vestavěná skříň, která vyplní každý prostor třeba i pod zkosenými zdmi i pod schody. Čím jednodušeji je malá místnost zařízená a prosvětlená jasnými barevnými kombinacemi, tím víc působí dojmem vzdušnosti. Nic naplat, předsíň je vizitkou domácnosti.

Kam ukládáte věci denní potřeby? A ty, které potřebujete jen výjimečně nebo sezonně? Jaké máte zkušenosti s vestavěnou skříní? Souhlasíte s tím, že je jedinečným řešením?

Reklama