Jak vybrat posezení na malý balkon?

6294b58c01f38obrazek.png

Skvělé řešení pro malé balkony je například kovový balkonový nábytek Bonami Essentials Retro. Můžete ho koupit ve třech barevných provedeních, vydrží venkovní podmínky a krásně se vejde i na minibalkonek.

Pokud si chcete posedět na balkonu vždycky jen chvilku, zkuste to s balkonovou lavicí nebo si vyberte jedno pohodlné křeslo. Také závěsné křeslo vám nezabere žádné místo – zkuste dvě závěsná křesla kombinovat s betonovým stolkem Bonami Selection Loris v terazzo dekoru.

Tip: Nezahlťte svůj balkon velkými kusy nábytku. Stoleček můžete pověsit na zábradlí.

bo3.jpg

Materiály balkonového nábytku

Líbí se vám proutěné křeslo nebo balkonový set z ratanu, ale nejste si jisti, zda vydrží? Balkonový nábytek je vhodné vybírat podobně, jako zahradní nábytek. Záleží také na tom, zda vám na balkon – a tudíž i na nábytek – prší, nebo je skryt v suchu. Pokud není nábytek vystaven přímému dešti, sněhu nebo slunci jako na zahradě, můžete si dovolit i náchylnější materiály, jako právě proutí nebo přírodní ratan. Raději ale nesahejte po klasickém nábytku, který je určený do interiéru, a hledejte mezi zahradními a balkonovými sety. Vydrží rozhodně déle. Zvolit tedy můžete prakticky cokoliv – ratan, umělý ratan, dřevo, kov i plast.

Čím zútulnit malý balkon?

Balkonový nábytek už máte vybraný, ale k dokonalosti stále něco chybí? Zkuste tyhle tipy:

6295ccc83aca4obrazek.png

  1. Romanticky umístěná LED světla vytvoří intimní atmosféru. Chybí vám přístup k elektrice? Vyberte si tedy nějakou lucernu na svíčky.
  2. Polštářky na židlích a křesílkách vylepší komfort.
  3. Nezapomeňte na květiny, které nemusí zabírat místo na zemi. Můžete na ně pořídit závěsné venkovní květináče, klasické truhlíky na zábradlí nebo si vytvořit celou zelenou zeď s policemi.

Tip: Je váš balkon vystaven celodennímu slunci a přes den si ho moc neužijete? I to se dá vyřešit. Stačí si vybrat vhodné stínění, např. některý z řady slunečníků, které najdete na Bonami.cz.

6294a8a972dfaobrazek.png

Reklama