Tohoto malého pomocníka otestovaly také naše spřátelené blogerky. Jak hodnotí vysavač Kärcher VC 5?

Alena Kolaříková (Bohyně kuchyně)

Jaké jsou jeho výhody? Je velice skladný. Jedním tlačítkem ho zmenšíte a zvětšíte. Když je na své nejmenší velikosti, můžete ho kdekoliv odstavit do kouta. Má dlouhou, teleskopickou sací trubku, takže se přizpůsobí jak vysávajícím dětem, tak mému vysokému manželovi. S vysavačem se velice dobře pohybuje po prostoru, dostala jsem se s ním i do menších míst a úzkých koutů.

Perfektně se mi s ním pracovalo na schodech. Co jsem ale ocenila nejvíce, tak je jeho výkon. Můžete ho zesilovat a zeslabovat podle potřeby. Ten nejsilnější je fakt síla, skoro ho neodlepíte od podlahy.

5b62fab324441obrazek.png

Ve vysavači nenajdete žádné sáčky na odpad. Čistí se jednoduše vyjmutím středové části a vyklepáním filtru. Nic složitého, nic zdlouhavého. V předsíni jsme s ním vysáli i zdi před malováním, sací trubicí odstranili různé pavučinky a drobné nečistoty. A potom průběžně vysávali podlahu. Osvědčil se mi na vyčištění vstupních schodů, které máme potaženy kamenným kobercem.

Vysála jsem si perfektně auto, tady se mi také velice hodil silný výkon a malý rozměr, se kterým se v autě velice dobře manipulovalo. Poradil si perfektně i s našimi chlupatými kočkami a nepořádkem, který se pořád nosí ze zahrady a z terasy. Kamínky, tráva, listí…

Vysavač Kärcher u nás uspěl na jedničku.

Celý článek naleznete zde.

Jana Sohlichová (Solnička v Kuchyni)
 
Ačkoliv se vysavač Kärcher VC 5 řadí mezi menší kousky, vyniká svou silou a výkonem. Je určen na vysávání suchých nečistot z tvrdých podlah, koberců a textilních povrchů. Má teleskopickou sací trubici, kterou jednoduše jedním stiskem zkrátíme nebo prodloužíme. Přizpůsobí se výšce postavy takže, vysávat mohou děti i dospělí.
 
Velkou výhodou je i jeho malá hmotnost, což oceníte hlavně tehdy, máte-li doma schodiště. Odpadá tak tahání se s velkým a těžkým vysavačem. 
 
Doma máme všude vinylové podlahy, které musím pravidelně vysávat a vytírat. Než vysaju celý dům, dá to pěkně zabrat, ale s tímto drobečkem to šlo poměrně snadno. 
 
5b62fa408a562obrazek.pngBěhem vysávání můžete měnit sílu výkonu, jednoduchým stiskem tlačítka, které je umístěno na rukojeti. Na výběr máte ze čtyř úrovní sacího výkonu. Že je Kärcher VC 5 opravdu lehký dokazuje i to, že mě ani po delším vysávání nebolela ruka.
 
Disponuje poměrně dlouhým přívodním kabelem, takže bez problému vysajete i prostornější místnosti a dlouhé chodby. V nabídce najdete tento typ vysavače i bez šňůry, a to bezkabelový vysavač Kärcher VC 5 Cordless. 
 
Z vysavače jsem nadšená! Oceňuji jeho výkon, hmotnost, obratnost a především jeho skladnost. Je opravdu tak malý, že jej uložíte téměř kamkoliv - do šatny, pod postel, do skříně či do police.

Celý článek naleznete zde.

Veronika Harnolová (Veru Harnol)

5b62fc53d7f34obrazek.pngTestování nového Kärcher VC 5 vysavače jsem přijala s velkou radostí. Byla to nabídka z nebes, jelikož vysavač, co máme doma, se nám rozbil. Zkrátka po dvou letech dennodenního luxování odešel, měla jsem ho moc ráda! Nyní tedy mapuji trh a musím si pořídit něco jiného. Díky Kärcheru doma nežijeme v nepořádku, ba naopak.

Tenhle malý, skladný fešák neboli pomocník obstál na výbornou. Zamilovala jsem se do něj na první dobrou, už kvůli jeho velikosti. Díky teleskopické tyči si ho zvětšíte/prodloužíte na délku, která vám bude vyhovovat. Vysavač je ideálně těžký/lehký. Nemá na sobě milion „čuplíků“, jen zapínání a intenzitu sání. I tohle jsou plusové body, jestli něco opravdu nemám ráda, tak „předimenzovanost“ tlačítek na spotřebičích. Člověk pak stejně používá jen to jedno - já tedy určitě.

Kärcher vysavač v sobě nemá sáček, který po naplnění vyhazujete a musíte dokupovat sáčky nové. Je to nádoba s filtrem, který snadno vysypete do koše a vyprášíte, na tohle jsem byla zvyklá i u starého vysavače a vyhovuje mi to úplně maximálně.

Co je pro mě novinka je kabel do elektřiny, do teď jsem používala bezkabelový lux, ta variabilita po celém baráku je k nezaplacení, ale zvykla jsem si. Kabel je dlouhý, vyšlo mi to na dvě zásuvky v domě. Vysavač má nástavec na tvrdé plochy i čalouněný nábytek.

Doma máme všechny druhy ploch na vysávání - kachličky, koberce, plovoucí podlahu, dlažbu a všude vysavač obstál! Největší wow efekt byl v dětském pokojíčku, kde doslova koberec načechral skoro do původního stavu! Pokud někdo sháníte vysavač, tak za mě mohu s čistým svědomím a vědomím doporučit tenhle nový vysavač Kärcher VC 5. Já jdu udělat smutné oči na manžela a budu doufat, že mi ho koupí!

Celý článek naleznete zde.

Jana Hornová (Jane’s moments)

Jelikož mám psa, předpokládá se, že vysávám denně. Vysavač však nevlastním! Bydlím v mini bytě a donedávna jsem měla tyčový vysavač, který stál u skříně a mě nebavilo se na něj stále dívat. On to možná vytušil a raději se rozbil. Nový jsem si nekupovala, hlavně z důvodu místa. To však neznamená, že neuklízím. Zametám a vytírám!

Když mi přišel na testování žluťásek Kärcher VC 5, hned mě nadchnul velikostí! Na druhou stranu jsem si poprvé říkala, že je to miník, asi jen na vysávání drobků v kuchyni, než jsem jej detailněji prozkoumala. Přestože jde o příruční model, má teleskopickou tyč a ta z něj během pár vteřin udělá obra! I když jste vysocí a k většině vysavačům se ohýbáte a je to dost nepohodlné, s „vécéčkem pět“ se to nestane. Pohodlně si nastavíte velikost, aby vás luxování bavilo a nebolela vás záda.

5b62f86575833obrazek.png

Rozhodně to není jen „sběrač“ drobků!!! Poradí si se všemi typy tvrdých podlah i koberci. U mě zvládl dlažbu, lino i koberečky, a dokonce se podíval i do psího pelíšku.

Skvěle se drží a váží něco málo přes tři kila. Akční rádius je 8,5 m, což kvituji, protože s mým předešlým „luxem“, jsem třikrát během vysávání musela vypnout a zapnout a hledat dostupnou zásuvku. S Kärcher VC 5 nastartuji a tu svou jednu místnost projedu bez sebemenších překážek.

VC 5 je bezsáčkový. Odpadají tedy nákupy a shánění sáčků a hlídání jejich plnosti. Inovační filtrační systém je jednoduchý. Jen vyjmete filtr a vysypete.
 
Pro koho je tento vysavač vhodný? Pro všechny, kteří mají malé byty nebo řeší problém s uskladněním úklidových pomocníků. Pro ty, kteří třeba tak často neuklízí a nechtějí si pořizovat „velikána“. Díky kompaktnosti a lehkosti tento model uvítají i starší lidé, kteří nemají tolik síly. VC 5 se hodí nejen do domů a bytů, ale i kanceláří.

Celý článek si můžete přečíst zde.

Přečtěte si také:

Reklama