Zdroj foto: Shutterstock
To, že umění obecně mírní úzkosti, potvrzuje na svých stránkách i magazín Psychology Today. Podle kouče kreativity Shannona Borga má umění schopnost nejen mírnit úzkost, ale také hledat nová řešení, působit terapeutickým účinkem, bojovat s obtížnou realitou či budovat bezpečný imaginativní prostory. A je jedno, zdali se jedná o malbu, poezii či architekturu.
Čeho tedy pro sebe tvůrčí chvilkou docílíte a proč?
Jak už bylo řečeno, snížíte stres a přispějete k duševní pohodě a celkovému štěstí. Stres, starosti, obavy či úzkosti jdou stranou, když se plně zabýváte detailem umění, které vytváříte.
Podpoříte svou kreativitu. Stejně jako to platí u dětí, které tvoří a prohlubují tak své dovednosti, to platí i u dospělých. Může vás už dlouhou dobu trápit problém, který se nezdá být řešitelný. Ovšem pokud se od něj na nějakou dobu odpoutáte, můžete nakonec přijít na řešení z úplně jiného úhlu pohledu.
Posílíte jemnou motoriku. Co se týče malování jako takového, děti i dospělí jeho prostřednictvím posilují jemnou motoriku. Tento fakt se zdá být velice prospěšný také u starších lidí, kterým nejenže pomáhá udržovat své motorické schopnosti, ale dokonce i zlepšovat.
Zvýšíte si sebevědomí. Když totiž dokončíte nějaký kreativní projekt, docílíte tím nárůstu dopaminu a budete se cítit dobře a pyšní na to, co jste dokázali. Nehledě na ten skvělý pocit, když vás někdo pochválí.
Zdroj info: psychologytoday,scrippsamg, paintingtogogh
Nový komentář