Díky 7000leté historii je nabídka místních zajímavostí téměř nevyčerpatelná - megalitické chrámy, podzemní katakomby, nepřehlédnutelné kostely a vojenské pevnosti. Interaktivní prohlídky a multimediální prezentace nabízejí ucelený přehled o historii Malty během jedné hodiny, což je skvělý způsob, jak návštěvníkům představit, co v následujících dnech stojí za návštěvu.
5cdeab261cb09obrazek.png

V Rabatu najdete Muzeum antických památek, nemůžete minout katedrálu a muzeum v opevněném středověkém městě Mdina. Pro romantickou procházku stojí za to jít do ulic Mdiny až po setmění, kdy je osvětlena starými lucernami. Nenechte si ujít slavný čokoládový dort ve Fontanella Tea Rooms s nádherným výhledem.
5cdeabc7ab68dobrazek.png

Pro ty, kteří milují umění, je nabídka opravdu mimořádná - navštivte impozantní sbírku v Národním muzeu výtvarných umění, kde najdete průřez práce umělce Caravaggia, nebo sbírku starožitností ve středověkém paláci Palazzo Falson v Mdině. Pokud toužíte vidět současné umění, hledejte v Uměleckém centru Sv. Jana Cavalier.
5cdeab4e4276aobrazek.png

Děti se mohou těšit na zábavní parky, včetně vesničky, kde se natáčel Pepek námořník.

I na venkově je co vidět, najdete zde mnoho půvabných vesnic a jejich okouzlující folklór. V neděli ráno zajeďte do rybářské vesnice Marsaxlokk, navštivte místní trh ve Vallettě nebo ve Victorii.
5cdeab88c656cobrazek.png

Na Maltě se zkrátka nudit nebudete!

Malta je největším ostrovem maltského souostroví. Malta, tedy oficiálně Maltská republika (maltézsky Republikka ta´Malta), je od roku 1964, kdy získala od britského impéria nezávislost, samostatným státem. Stále je ale členem Commonwealthu. V roce 2004 Malta vstoupila do Evropské unie a platí se zde eurem. Maltská republiku tvoří několik ostrovů, obydlené jsou pouze tři. Největší Malta, střední Gozo a nejmenší Comino. Mluví se zde maltštinou a angličtinou, oba jazyky jsou úředními. Anglický jazyk je pro mnohé návštěvníky hlavním zájmem – jsou tu skvělé jazykové školy, které nabízejí intenzivní výuku po celý rok.

Na Maltu se dostanete přímým, dvouapůlhodinovým letem z Prahy se společnostmi AirMalta nebo Czech Airlines.
5cdeab9926967loga-malta.jpg

Co se vám bude hodit - internetové odkazy pro cestu na Maltu:

Naše články:

Reklama