ma2.jpg
V pondělí začala maltská vláda otevírat i ty obchody a služby, které byly dosud kvůli pandemii COVID-19 uzavřené, a do dvou týdnů plánuje výrazně omezit opatření a nařízení, která byla v uplynulých měsících přijata. Zároveň velmi rychle pokračuje plnění očkovací strategie, která byla zveřejněna 27. prosince 2020.

K dnešnímu dni je naočkováno více než 50% dospělé populace alespoň jednou dávkou vakcíny a každý pátý Malťan dostal již i druhou dávku. Do neděle 25. dubna 2021 bylo podáno 100 686 druhých dávek.

Aktuálně se k očkování registrují obyvatelé 40+ a 50+ a Malta je tak první zemí, která vakcínu poskytuje současně tak široké věkové skupině obyvatelstva. Konkrétně obyvatelé ve věku 85+ jsou naočkování z 93 %, 80+ z 89%, 70+ z 90% a 60+ z 85%.
ma1.jpg
"To vše je dobrým znamením pro případ, že Malta má v úmyslu začít vítat turisty od 1. června 2021, což je stále na místě, a to i po komentářích maltského premiéra Roberta Abely během nedávné tiskové konference. Maltský úřad pro cestovní ruch zahajuje v rámci svého plánu obnovy cestovního ruchu různá schémata, jejichž cílem je motivovat turisty, hotely i cestovní kanceláře, aby zajistil, že si každý může užít bezpečnou, zdravou a tolik potřebnou letní dovolenou,“ Johann Buttigieg, MTA Řekl generální ředitel.

„To vše je dobrou předzvěstí toho, že se Malta chystá od 1. června 2021 otevřít mezinárodním turistům. Maltský úřad pro cestovní ruch spouští v rámci svého Plánu obnovy cestovního ruchu různé programy, jejichž cílem je motivovat turisty, hotely i cestovní kanceláře, aby si každý mohl užít bezpečnou, zdravou a tolik potřebnou letní dovolenou,“ řekl generální ředitel MTA Johann Buttigieg.

Informace k aktuálnímu cestovatelskému semaforu najdete zde.
Více informací o protokolech Sunny a Safe COVID najdete zde.
609538f231b18obrazek.png

Reklama