Inspirací a zajímavých nápadů, jak si zpestřit bydlení, není nikdy dost. Co byste řekli třeba malované skříňce, nočnímu stolku nebo štokrlátku?  

skříňka

Na tenhle vtipný nápad jsem „narazila“ úplnou náhodou, když jsem procházela Jungmannovou ulicí. A hned jsem si řekla, že se o něj s vámi musím podělit. Vždycky, když vidím něco pěkného, neobvyklého a hodného diskuze, vzpomenu si na vás, milé čtenářky.

truhla

A tenhle „nábyteček“ mi okamžitě padl do oka. Objevila jsem ho v butiku s originální českou módou Adelaide. Původně jsem si myslela, že je jen součástí výtvarně pojatého interiéru, protože dokonale ladil nejen s designem obchůdku, ale i s typem oblečení, které se tady prodává. K mému překvapení byl i tenhle roztomile pojatý nábytek ke koupi.

štokrle

Malované skříňky, noční stolky a malá „štokrlátka“ z měkkého smrkového dřeva z dob našich babiček mě okouzlily. Hned jsem si představovala, kam by se takový solitér dal postavit. Do dětského pokoje? Předsíně? Nebo do staré venkovské chaloupky?

noční stolek

Autorkou nápadu není nikdo jiný než majitelka butiku, výtvarnice Adéla Urbanová. S jejím souhlasem jsem mohla pár kousků nafotografovat, a přinést vám tak zajímavou inspiraci.

Jak se vám líbí malovaný nábytek? Dokážete si ho představit ve svém bytě?

O různých úpravách starého nábytku se dočtete také