Holé zdi a velké plochy domů lákají všelijaké „umělce“k sebevyjádření. Bohužel, většinou jde jen o nesrozumitelné klikyháky, které spíš hyzdí, než by zdobily. Ale když se podobného úkolu chopí  talentovaný výtvarník,  může vzniknout docela vtipný street art.

Jsem pro, aby se nekonečné plochy šedého betonu výtvarně pojednaly. Bohužel, nikdy nezůstane jen u uměleckých děl, ale vždycky se k nim přidají všelijací „patlalové“, kteří nemají s uměním nic společného. Ještě bych přimhouřila oko, kdyby se tito umělci realizovali jen na perifériích měst, ale oni mají potřebu zanechávat svůj otisk i na historických budovách. Čmárání nesmyslných klikyháků tak hyzdí krásné a hlavně nově opravené fasády činžáků a zdi zahrad.

Ale jde to i jinak, jak jsme objevila při svých „toulkách“světem internetu. Našla jsem pár zajímavých a vtipných ukázek, jak také může vypadat graffiti.

Někomu přijdou kýčovité, někomu může vadit barevnost, či příliš velká plocha, ale jistě se najdou místa, kde podobné malby nikomu nevadí a stávají se zajímavým výtvarným artefaktem. Byť dočasným

Co vy na to, milé ženy-in? Jak se díváte na graffiti? Jste pro, aby zdobily městské periférie, nebo byste je úplně zakázaly?Máte nějakou zajímavou malbu ve sém okolí?

Foto: facebook Green Renaissance

Čtěte také:

 

Reklama