Kdo by si občas nechtěl z obyčejného tuctového trička udělat svůj originál? Zejména malé parádnice mohou společně s maminkou a s několika jednoduchými pomůckami a potřebami vykouzlit podle následujícího postupu například „vílí tričko“.

 

 

 

 

 

 
 

Pomůcky:
tričko
základní barvy na textil
zlatá kontura na hedvábí
glittrový liner
lepicí tapeta
nůžky na nehty
štětec s tvrdšími chlupy
a je možné využít i mizící fix na předkreslení motivů.

1. Na rubovou stranu lepicí tapety si nekreslete svůj obrázek. Nejste-li zdatní v malování, doporučuji najít a na kopírce zvětšit motiv, který se Vám líbí. Ten pak nalepte opět na rubovou stranu a vystřihněte šablonu. Ideální pro malé detaily jsou právě nůžky na nehty.

Aurecon - 2. bruchy

U tenčího materiálu vložte dovnitř igelit. Zabrání protékání barvy na zadní stranu trička. Tapeta velice dobře na textilu drží (bez poničení oděvu ji zase jednoduše po skončení odlepíte). Obrázek šablony vymalujte hustými barvami na textil. Vždy štětcem směřujte od okraje šablony směrem do středu obrázku – zamezíte tak podtékání barvy pod tapetu. Barvy se dají mezi sebou míchat, takže lze vytvářet přechodové odstíny a stínovat jimi.

Jednoduché motivky určitě zvládnete malovat přímo „z ruky“. Můžete si navíc pomoci - vše předkreslit mizícím fixem. Jeho kresba do druhého dne nebo hned po vyprání z trička zmizí.

Ke každé víle patří trochu toho třpytu, kterého v tomto případě dosáhnete jednak pomocí zlaté kontury pro malbu na hedvábí a dále pak linerů s glittry. Prodávají se v plastovém aplikátoru, velice dobře se s nimi maluje a pro jemnější linku doporučuji nasadit kovový hrot.

 

Aby se mohlo tričko prát, je potřeba barvy i pasty zafixovat do vláken teplem. Žehličkou nastavenou na bavlnu malbu důkladně přežehlete přes papír na pečení. Perte nejdříve následující den a tričko je vždy lepší před vložením do pračky obrátit naruby.

Článek byl připraven ve spolupráci s paní MARKÉTOU Lukáčovou, www.volny.cz/svetluskacz