Dobrý den všichni na Žena-in!

Cesta do práce, kterou podnikl můj otec v srpnu v roce 2002, byla opravdu šílená! Jestli si někdo všiml data, tak mu jistě došlo, že to bylo v době, kdy byly povodně v Čechách.

Otec pracuje ve městě, kterým protéká řeka Lužnice, my bydlíme ve městě asi o 50 km dál a také je tam řeka Lužnice. V té době začala být povodeň pořád víc a víc aktuální.

Otec ale musel stejně do práce, i když byla povodeň a všude bylo práce jako na kostele. Takže ráno jako vždy před šestou hodinou vzal auto a jel vstříc dobrodružství s mapou v ruce.

Všechny města a vesnice, kterými normálně projížděl, byly zaplavené, např. Veselí nad Lužnicí a Lomnice nad Lužnicí. Musel tedy nají jinou trasu, kde neteče. A opravdu našel.

Sice se několikrát trochu ztratil, na mapě nebyly všechny vesničky. Najel na jednu cestu do práce o 70 km více, takže o 140 km více než normálně. To víte, co by člověk neudělal pro svého zaměstnavatele!

Yanina


Milá Yanino, děkuji Vám za Váš příběh. Záplavy v roce 2002 mám ještě v živé paměti. Pocházím z Písku, a proto vím, jak je v takové chvíli těžké žít "normálně"...

I takové mohou být cesty do práce. Doufejme však, že už se nebudou muset opakovat.

Zažili jste i Vy nějakou netradiční cestu do práce? Máte například zkušenosti se stopováním? Napište nám o tom!

redakce@zena-in.cz 

 

Reklama