Malířovo desatero
5abb9afd058e5obrazek.png

1. přikázání: Přípravu nepodceníš.
Věřte, že řádná příprava je mnohdy důležitější než samotné malování. Pokud se vám nábytek nechce vystěhovávat z místnosti úplně pryč, přemístěte jej do jejího středu. Usnadníte si tak přístup ke stěnám i stropu. Všechen nábytek pak překryjte zakrývací fólií. Nepodceňte ani zakrytí všech zásuvek, vypínačů či podlahových lišt, které ve většině případů postačí oblepit krycí páskou.
 
2. přikázání: Na barvě nešetříš.
Fráze „Nejsme tak bohatí, abychom si mohli dovolit levné věci.“ platí i v případě malování. Použití dražší, ale omyvatelné barvy se vyplatí hlavně na místech, kde je zvýšená šance jejich otření nebo ušpinění. Primalex Fortissimo Bílý je vhodný zejména do kuchyní, dětských pokojů a koupelen, jednoduše v místech, kde je předpoklad vyššího zatěžování nebo příležitostného kontaktu s vodou a párou. Primalex Fortissimo Clean dokáže dokonce odolat skvrnám od keču5abb9e329fd10obrazek.pngpu, hořčice, čokolády, slazených nápojů, oleje nebo vodou ředitelných fixů. Na odstranění čerstvých skvrn je pak zapotřebí jen navlhčená houbička a běžný saponát. 
 
3. přikázání: Návody pročteš.
Na trhu je barev velká spousta a každá často vyžaduje jinou přípravu. Je nutné si přečíst, jak s danou barvou pracovat. Se špatně připravenou barvou se často nevalně pracuje a může nám pokazit celý výsledek. Mějte vždy na paměti, že některé barvy, jako je kupříkladu Primalex Polar, není nutno ředit, Primalex Plus však ano, a to v závislosti na povrchu, který se chystáte malovat. 
 
4. přikázání: Barvu řádně rozmícháš.
Pokud vám tento bod zní banálně, věřte, že špatně rozmíchaná barva je jedním z nejčastějších důvodů, proč výsledek malování není takový, jaký jste si vysnili. Barvu je důležité rozmíchávat nejen před malováním, ale i v jeho průběhu, jelikož barevné pigmenty mají tendenci se usazovat vždy na dně. 
 
5. přikázání: Pozor na sebe dáš.
V průběhu celé přípravy i malování je důležité dávat pozor nejen na okolní nábytek, ale i sám na sebe. Ušetříte si tak čas strávený v koupelně i zničení oblečení. 
 
6. přikázání: Rodinu zapojíš.
Všechna práce jde lépe od ruky, když na ni člověk není sám. Při zapojení rodiny vás tak čeká stmelující zážitek, po kterém bude všechny zúčastněné hřát pocit dobře odvedené práce.5abb9df53743cobrazek.png

7. přikázání: Povrchy penetruješ.
Neopomenout při malování penetraci je velice důležité. Penetrace se používá převážně na zpevnění různorodých podkladů a k sjednocení savosti. Zda je nutné penetrovat vám ukáže jednoduchý test – několikrát přejeďte jedno místo válečkem, pokud na něm ulpívá původní barva, penetraci rozhodne neopomeňte. Pokud se však i přesto rozhodnete penetraci vynechat, riskujete, že se vám nový nátěr bude loupat a budou na něm viditelné mapy. 
Univerzální penetrace je nejvhodnější pro nové omítky či omítky v dobrém stavu, ty nové by se však měly penetrovat vždy. Ty starší a zvětralé je vhodnější natřít penetrací hloubkovou a stěny s výskytem plísní pak speciální fungicidní penetrací.
 
8. přikázání: Vše po sobě uklidíš.
Pokud jste dodržovali všechna předchozí přikázání, úklid vám nezabere tolik času. Stačí pouze sundat ochranné fólie a lepicí pásku a vrátit nábytek na původní místo. Nebo naopak malování využít ke změně a nábytek v pokoji si přestavět. 
 
9. přikázání: V případě nouze se poradíš.
Internet je dnes už místem, kde naleznete rady téměř na vše. Pokud si ale s něčím nejste jistí, nebojte se to přiznat a požádejte nás o radu. Na webové stránce www.primalex.cz/poradna se s vámi rádi podělíme o vše, co o malování víme. 
 
10. přikázání: Obavy máš? Odborníka povoláš!
Pokud si na malování sami netroufáte nebo volný čas upřednostníte jednoduše trávit jinak, je možnost oslovit jakoukoli malířskou firmu. Samozřejmostí je pohlídat si kvalitu barvy, se kterou se vám doma chystají vymalovat.
5abb9dacaf47bobrazek.png

Náš tip: Projasněte každý kout svého bytu s novým Primalexem POLAR

Značka Primalex představuje novou recepturu oblíbeného interiérového nátěru Primalex POLAR. Vylepšené složení nabízí nejen dokonalou bělost, ale usnadňuje i aplikaci nátěru – díky nové receptuře už totiž tuto barvu nemusíte ředit. Navíc má vysokou kryvost. Výraznější modrý obal zajistí, aby vás kvalita v regále obchodu neminula.
5abb9efb37a64obrazek.png

Díky obsahu nejkvalitnějších kalcinovaných vápenců a vysokému podílu titanové běloby může Primalex POLAR garantovat nejvyšší stupeň „polární“ bělosti (min. 92 % BaSO4). Bílá výmalba interiéru dělá dojem většího, vzdušnějšího a také čistšího prostoru. Projasňuje a dodává místnosti více světla.

Primalex POLAR je ideální pro malování stěn a stropů minerálních omítek i sádrokartonových desek interiérů v obytných a také komerčních prostorech, zejména reprezentativního charakteru. Svým jasně bílým tónem je vhodný také pro interiéry, které mají zvýšené požadavky na osvětlení.

Na video se můžete podívat zde:

Více informací na www.primalex.cz

Reklama