Během procesu vzniku velkoformátové abstraktní malby s použitím neonových barev ji mohli pozorovat přímo dospělí návštěvníci lounge, ale také kolemjdoucí, které malířka svou tvorbou zaujala.

62c69cce4cd24obrazek.png
Foto: Jan Hrdý

Sama Hula přiznala, že většinou tvoří o samotě ve svém bratislavském ateliéru a tento okamžik byl pro ni netradiční. „Vidět umělce naživo tvořit není příliš typické. Myslím, že pro lidi, kteří mě tu viděli, to byl zajímavý zážitek,“ uvedla výtvarnice, která ve své tvorbě využívá výrazné neonové barvy. „Vždy se mi líbil kontrast a pozitivita. Nikdy nevtvořím temná nebo tmavá díla. Chci, aby moje tvorba vzbudila v lidech pozitivní emoce,“ vysvětlila Hula, která se kromě abstraktní tvorby věnuje i tvorbě figurální a portrétové. Právě i dílo, které vzniklo v IQOS LOUNGE odráželo dle jeho autorky rozmanitost, svobodu, volnost a hlavně pozitivitu. Tyto faktory vychází nejen z tvorby Huly, ale zároveň se prolínají festivalovou atmosférou.

62c69cdd79835obrazek.png
Foto: Jan Hrdý

Protože výsledné dílo Valenčíkové byl velkoformátový obraz, bylo nutné si jej předpřipravit předem. „Během dvou dní tvorby v IQOS LOUNGE jsem dotvářela některé části, protože jinak by se to nedalo stihnout,“ upřesnila Hula za moderace Daniely Písařovicové.

62c69cbfcd712obrazek.png
Foto: Jan Hrdý

Mária dále pro značku IQOS vytvořila 11 designů samolepek, kterými si uživatelé budou moci ozdobit svůj IQOS. „Na samolepkách jsem chtěla ukázat rukopis, který je pro mě typický. Navrhla jsem je tak, aby si vybral každý, ať už je to konzervativnější muž, nebo žena, která ráda experimentuje. Velmi se mi líbí přístup značky k zákazníkům a myšlenka, kterou značka zastává,“ dodala Hula.

O výtvarnici

62c69cf07eb14obrazek.png
Foto: Jan Hrdý

Slovenská umělkyně Mária „Hula“ Valenčíková (35) se zaměřuje na abstraktní a portrétně-figurální malbu kombinovanou s abstraktními fragmenty. Ráda používá expresivní techniky, které často kontrastují s jemnými geometrickými liniemi a figurou. Prioritou je pro ni malba jako tvůrčí médium, takže se ve své tvorbě nezaměřuje na jeden vyhraněný umělecký styl. Významným poznávacím znakem jejích obrazů je poměrně časté používání výrazných neonových barev.

Mária „Hula“ Valenčíková vystudovala v letech 2009-2015 produktový design na fakultě architektury na Slovenské technické univerzitě. Malbě se věnuje od roku 2010. V současné době žije a pracuje v Bratislavě. Její ateliér se nachází v kulturním a kreativním centru Nová Cvernovka.
 

Reklama