Chtěla byste umět kreslit? Můžete se to prý naučit za dva krátké dny pomocí speciální metody kreslení pravou mozkovou hemisférou. Se Ženou-in teď můžete vyhrát jeden poukaz na víkendový kurz!

Koukáte se na obrázky, zhotovené na víkendovém kurzu kreslení „pravou“ mozkovou hemisférou, a říkáte si: Je vůbec možné dosáhnut tak velkého rozdílu během velmi krátkého času? Zdá se vám to neuvěřitelné a domníváte se, že autoři obrázků mají talent, který se vás netýká. Velkou pravdou ale je, že se pletete. Nemají o nic větší talent a schopnost krásně kreslit jako každý jiný - včetně vás. 

kreslenikresleni

kreslenikresleni

Pavla Macháčková se kresbě věnuje od dětství a její výuce již několik let. Kromě toho pořádá také kurzy kreslení pastelkou, olejové malby nebo mozaiky. Zajímá se také o psychologii, duchovno a velmi mnoho času věnuje studiu o schopnostech lidského mozku. Proto ji také tato metoda kreslení zaujala a začala ji při výuce používat. Po několika letech svého učení ale došla k závěru, že tato metoda není zcela správně pochopena a mnohými je také nesprávně vyučována. Samotný název vyjadřuje, jako by se na kurzu otevírala pouze pravá strana vašeho mozku, a vy najednou zjistíte, že umíte kreslit. Není tomu tak. Na kurzu kreslení u Pavly Macháčkové pracujete nejen s pravou stranou vašeho mozku, ale i s levou. Žádná z polovin není opomíjena a vám se dostává celkového náhledu na to, jak pracují obě části vašeho mozku.

Když pak porovnáte galerie všech, co tuto metodu vyučují, můžete si všimnout, že výsledky jejich žáků jsou nesrovnatelně lepší. Je to tím, že získali komplexnější náhled pro obě poloviny mozku. „Proto také slovo „pravá“ používám v uvozovkách,“ říká lektorka. Ale spíš než pravá by tam mělo být ta správná strana našeho mozku. K tomu, abyste nakreslili obrázek, potřebujete obě jeho poloviny.

Vzdálenost mezi očima, výšku nebo šířku obličeje, počet zubů i prstů u rukou... To je všechno práce levé mozkové hemisféry. A měly byste zažít, jak se ta pravá umí vztekat, když musí čekat, až si levá udělá na obrázku tu svou práci. Je zcela přirozené prožívat různé druhy emocí u kreslení. A je krásné sledovat, jak se lidé usmívají, když kreslí právě pomocí pravé strany mozku, a jak se mračí nebo dokonce vztekají, když je v popředí u kreslení levá. Pravdou je, že kresba či malba vás přenáší do pravé strany, ale to byste museli být v transu, aby levá byla úplně v pozadí a téměř vůbec nepracovala. Běžnější je kreslit v lehké a příjemné euforii a tam se levá mozková hemisféra neustále propojuje s pravou a dochází k lepší komunikaci mezi nimi.

„Jsou to hlouposti, když vám někdo tvrdí, že Einstein byl levomozkovec, protože se věnoval vědeckým a matematickým výzkumům, a Beethoven zase pravomozkovec, když hudbě. Beethoven měl velmi rozvinuté hudební cítění, ale jeho levá část (logická) byla na stejně vysoké úrovni jako pravá. Ovládal bravurně noty a jejich zápisy v linkách. Když poslouchal a vnímal hudbu, viděl ji také jako notový zápis. Einstein zas ke svým výzkumům používal zvídavost a imaginaci, což jsou funkce pravé (nelogické) strany mozku, a sám říkal, že jeho úspěch tkví především v tom, že umí položit správně otázku a má velmi silnou představivost. Na vysoké úrovni byly také obě poloviny jeho mozku, nikoli jen levá. Co je ale zajímavé, oba byli leváci a většina velikánů také,“ říká Pavla Macháčková.

V čem tedy tkví celá metoda?
 Ve schopnosti naučit se dívat na svět jinýma očima a používat mozek jiným způsobem než doposud. Ve schopnosti lektora vidět očima těch, co nevidí, a přimět je k jinému pohledu. Levá a pravá strana mozku spolu neustále komunikují a předávají si vše nové, co se naučily. Když si pak nové poznatky sjednotí, jako sval povyrostou, a povyrostou i nám nové a nové možnosti. Zajímavé také je, že kdo se věnuje kreslení, zlepšuje se jeho mluvené slovo, tedy vyjadřování a podobně. „Já jsem se díky těmto poznatkům o schopnostech mozku naučila anglicky za tři měsíce i přesto, že jsem toho dříve nebyla schopna třeba patnáct let,“ říká lektorka.

Vyhrajte poukaz v hodnotě 2000 korun!

Vyhrajte na velmi intenzivní kurz kreslení pravou mozkovou hemisférou, na kterém se naučíte mnoho nového a otevřou se vám různé dveře, do dalších oblastí. Kurzy jsou víkendové a probíhají po celé České republice i na Slovensku. Více informací se dozvíte na www.cary-mary.cz

Podrobnosti o soutěži a její pravidla najdete mezi dnešními novinkami.

Přečtěte si také reportáž z kurzu, který jsem si na vlastní kůži vyzkoušela. Jak to dopadlo, se dozvíte ZDE.

Slevový kupon na kurz ve výši 200 korun s platností do konce ledna si můžete stáhnout ZDE.

Reklama