Také čtenářka s nickem malinke-kote zná rodinné rituály a tradice a hodlá v nich pokračovat i ve své budoucí nové rodině.

Přeji všem pěkný i když deštivý den,
když jsme byli ještě malé děti tak rodinné tradice jsme dodržovali v roce několikrát. Teď už tomu tak není, ale proč? Číst pohádky na dobrou noc není teď momentálně opravdu komu, ale časem se to určitě znovu obnoví, až budu mít také svoje vlastní děti.  Když jsme byli malé, tak jsme pořád někam s rodiči cestovali. Do ZOO nebo prostě jen tak na výlet, ještě s jednou rodinou, která bydlela hned vedle nás. Co se týká ale výletů, tak ty jsme spíše preferovali s jedním člověkem, který se o nás staral a chodili jsme jednou týdně do našeho klubu hrát hry a různé věci. Výletů jsem si užila opravdu hodně. Hodně jsme cestovali se sestrou už od našich asi šesti let. Bylo to fajn podívat se na různé zříceniny a přenocovat pod širákem. Prostě jsme byli turistický oddíl dá se říct a bylo to fajn. Ale to sem teď nepatří, vrátím se zpátky k rodinným tradicím a rituálům.

Pokaždé když měl někdo narozeniny nebo svátek, tak se přálo. Akorát tedy pro nás rodina je jenom mamka, taťka, sestra, jedna babička s dědou a strejda s tetou. Ostatní bydlí někde daleko a mi ani nemáme na ně žádný kontakt, nevíme ani jak vypadají. Možná že jsem je viděla když jsem byla opravdu maličká, ale neznám je. Nevím kdo to je ani jak vypadají. Jediný děda z Litvínova každý rok přeje moje mamce, ale ostatním ne. Nepamatuje si to, kdo kdy má narozeniny i přesto, že já mám narozeniny v den kdy on. Narodily jsme se stejně jenom každý v jiným roce :)

Svoje vlastní rodinné rituály ani tradice zatím nemám, nemám rodinu a tak to nějak zatím neřešíme. Přítelovo rodina dodržuje večeři na štědrý den u nás tomu tak není. Prostě se najíme a možná že i nějaké dárky se najdou. Neřešíme Vánoce s mojí pravou rodinou, tedy myslím s rodiči. Babička nám vždy něco dá a když neví co tak dá peníze. Naši mají sami málo peněz tak to neřeším a nic po nich nechci :)

Takže si budu muset brzy zavést svoje vlastní tradice a rituály. Brzy budu bydlet s přítelem, bude určitě brzy rodina a tak budu muset už brzy přemýšlet jaké tradice a rituály zavedeme.

Přeji všem pěkný i když mrazivý den
malinke-kote 

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

_________________

Děkujeme za příspěvek, mrazivo už doufám není :), ale je fakt, že počasí nic moc. Prostě tak akorát sedět doma v teple a přemýšlet nad tím zavedením nových tradic a rituálů. Tak ať vymyslíte nějaké originály. :)
Pěkný víkend
Saša

Téma 30. 3. 2012: Rodinné tradice a rituály

  • Dodržujete rodinné tradice a rituály?
    př. čtení pohádek na dobrou noc, rodinné výlety, přání k narozeninám a svátkům, nejen našim, ale i babičkám a dědečkům… ad.
  • Máte nějaké vlastní, nové rodinné rituály?
  • Vzbouřily se někdy vaše děti?
  • Vzbouřily jste se Vy?
  • Považujete dodržování rodinných rituálů za staromilské?
  • Snažily jste se rodinné rituály dodržovat třeba i po rozchodu s partnerem, když jste zůstaly s dětmi samy?

Napište vaše názory, životní příběhy i zkušenosti k tomuto tématu. Budeme se těšit.

pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Dva vybrané příspěvky odměníme balíčkem se sušenkami Oreo, každý v hodnotě 200 Kč.

foto

Reklama