Čtenářka malinke-kote se přiznala, že se opila krabičákem, a od té doby nemůže víno ani cítit. Výhru by však chtěla pro svého tchána, nebo sestru!

Přeji všem pěkný den. Dnes jsem se rozhodla po dlouhé době napsat i když víno nepiji.

Pokaždé když zajdeme s přáteli do hospůdky, tak si dávají bílé či červené víno, ale u mě je to naopak. Raději si dám čistou limonádu a nebo občas pivo. Vzpomínka na mojí první ochutnávku červeného vína je neskutečná, ale o tom jsem se už tady zmiňovala v jiném článku. Bylo mi tehdy 14 let a já pila krabicové víno. Venku svítilo sluníčko, pěkný letní a teplý den. Já seděla s přáteli venku, „no s přáteli, jak se to vezme“. Některé jsem viděla úplně poprvé. Seděli jsme na takovém paloučku a já popíjela víno z krabice, vypila jsem ho celé sama a na mě krásně pražilo sluníčko. Po dopití vína a posezení na sluníčku jsem po chvíli nevěděla o světě a od té doby jsem přestala víno pít. Přestalo mi chutnat, ani s coca colou mi nechutná a ke všemu mi smrdí.

Proč vlastně píšu když nejsem milovnice vína? Nechci psát vysloveně o sobě, ale o sestře, přítelově taťkovi a o mém vlastním taťkovi. Sestra je milovnice vína, má ho ráda s coca colou nebo i samotné. Popíjí ho po večerech s kamarádkami. Pokaždé když se sejdou tak si vždy nějakou láhev vína koupí. Už je to pro ně tradice, takže se z toho neopijí. Sestra má nejraději červené víno. Bílé si občas také dá, ale nemusí ho. Přítelovo taťka ten si dá každý večer po práci aspoň dvě sklenky červeného vína a občas do toho i pivo. Vysloveně musí mít aspoň jednu tu sklenku červeného a ještě ke všemu určitou značku.

Můj taťka víno sice nepije, ale každý rok udělá pár flašek domácího vína. Koupí si pár kg černého a červeného rybízu a začne s přípravou vína. Všem naše domácí víno chutná, ale já ho nikdy neochutnala. Proč taky, když víno nepiji. Dokonce se tátovi povedlo jednou udělat griotku na žádost mé sestry a byla chutná co jsem tak slyšela. Táta červené víno dělá tak silné, že každému stačí 2 - 3 sklenky a jsou „v sedmém nebí“.

Přesto, že nejsem milovnice vína, tak by mi výhra určitě udělala radost, protože bych měla komu takovou výhru věnovat :-) Ráda bych případnou výhru věnovala právě mé sestře a přítelovo taťkovi :-) určitě by si pochutnali.

Přeji pěkný zbytek dne

malinke-kote
Tento text nebyl redakčně upraven


Děkuji malinke-kote a odpustte mi ten titulek. Nemohl jsem jinak. A teď mi odpusťte podruhé. Když jste pila krabičák, na 99 % jste nepila víno, o kterém se dá říct, že bylo dobré víno. Pít ho sama na sluníčku, to je sebevražda. A rybízovému vínu se sice říká víno, ale s vínem má asi tolik společného jako sněhulák se zmrzlinou…

Jinak pozdravujte tátu přítele, má moje sympatie. Tradice je tradice… A jste ještě moc mladá – počkejte pár let, dejte šanci kvalitnímu vínu ve sklípku s někým, kdo umí vybrat nápoj pro ženu začátečníka, a pak třeba zjistíte, že víno je nejen jeden z nejzdravějších nápojů, ale také nejchutnější.

Tímto se omlouvám Whisky Laphroaig – odpusť!

Dnešní téma dne je víno a vy:

  • Historky ze sklípků
  • Úvahy na téma víno a já
  • Příběhy z vinic a vinařství
  • Analýzy vinařského trhu
  • Pozvánky na zajímavá místa spojená s vínem
  • Propagační pamflety na vaše vinařství (bez příslibu okoštování vzorků nezveřejním)

Prostě vše co vás ve spojitosti s vínem napadne.

Na tohle vše čekám na známém redakčním e-mailu

redakce@zena-in.cz

A já slibuji, že šest nejlepších vín, která ochutnám tuto sobotu ze Svatomartinských vín, pošlu jedné z vás za příspěvek k dnešnímu tématu.

Reklama