myslí si, že aplikace gelových nebo akrylových nehtů je příliš drastická a poškozuje nehty, které už nikdy nebudou pevné a zdravé, jako předtím. Její sestra je pro ni odstaršujícím příkladem. Více se dočtete v příspěvku

Přeji všem pěkný den, moje nehty jsou zdravé a přírodní, proto si je nijak nemusím upravovat. Já osobně si nehty moc nelakuji a nijak extra neupravuji. Pouze když se mi zlomí, nehet odstřihnu a pilníkem poupravím. Moje nehty jsou kvalitní, pevné a proto si dopřávám nehty ráda narůst do určité délky, protože se mi i tak lépe píše na počítači než kdyby byli úplně krátké.

Kdybych potřebovala manikúru a nebo pedikúru, stačí zajít za mojí sestřenkou a ta mi ji poskytne. Dělá gelové a akrylové nehty a tak manikúru i pedikúru umí bez problému. Když už jsem tu nakousla umělé nehty tak abych pravdu řekla, já je neuznávám. Ne že by se mi to nelíbilo, ale když si člověk nechá dělat akrylové či gelové nehty, už je nikdy nebude mít zdravé a pevné. Znám to od své sestry, protože ta k sestřence na nehty chodívala a bohužel je má měkké a vůbec nejsou pevné ani zdravé. Takže já bych si nikdy umělé nehty nenechala dělat, protože mi to přijde zrovna u mě úplně zbytečné, když nehty mám krásné. Nepotřebuji si je zničit. Stačí zajít za sestřenkou a ta mi je poupraví, nalakuje různými tvary tak, jak se to dělá na gelové nehty a to mi bohatě stačí. Tohle si ale nechávám dělat jenom výjimečně. Třeba když jsem šla na svůj maturitní ples, tak jsem si je nechala upravit ke svým šatům.

Pokud jsem spokojená se svým tvarem nehtů? Tak ano jsem, mám je pěkně vytvarované, takže stačí zastřihnout do oblouku a zaoblit pilníkem. Teď je zrovna mám ale krátké, protože jsem si je nedávno zastřihávala. Nemůžu je nechat neustále růst do extra velké délky. Stačí mi pouze 1 cm a někdy si je nechám narůst tak maximálně do 1,5 cm :-) Myslím tedy ty na rukou, na nohou samozřejmě nechávám krátké a stříhám pravidelně.

Co se týká nějakého zdobení, tak když jsem byla mladší, tak jsem si je lakovala a zdobila různými obrázky. Měli jsme takový přístroj s razítky, kdy se na to nanesl lak a natiskl se na nehet. Teď už jsme to někomu dali, protože to nepoužíváme. Teď , když už si chci jednou za rok ozdobit nehty, tak si vezmu nějaký lak, který není nijak extra vidět, Třpytivý a nebo hodně světlý. Ještě nedávno jsem si dělala francouzskou manikúru, ale to mě přestalo bavit.

malinke-kote

Milé malinke-kote, to je dobře, že jste se svými nehty spokojená. Ale myslím, že by se neměly stříhat, ale pouze pilovat. Stříháním se prý třepí, ale zeptejte se raději své sestřenice manikérky, co je na tom pravdy

Pozn.red. Text nebyl redakčně upraven

Jaké nehty máte vy, milé ženy-in? Jste s nimi také spokojená? Líbí se vám natolik, že nevyžadují dalšího zkrášlování? Nebo se vám třepí, lámou, máte na nich skvrny a musíte jim věnovat zvýšenou péči. Jak se o ně staráte, jak je zdobíte?

Napište nám na redakce@zena-in.cz

Reklama