Současná zima se nelíbí ani čtenářce s nickem malinke-kote, ale doufá, že ta pravá zima ještě přijde. Alespoň taková, jaká je na přiložené fotografii.

Přeji všem pěkný sluneční den,
Zima je opravdu krásné roční období a docela mě zaráží jak v dnešní době zima vypadá. Současná zima se mi vůbec nelíbí. Mám ráda sníh, kde se mohu se svým pejskem vyřádit a i on ho miluje. Letos, tedy vlastně už minulý rok si sněhu užil pouze jeden jediný den. Docela mu závidím, já první a poslední sníh nijak využít nemohla, když jsem seděla v práci a koukala z okna jak krásně sněží, ale když už se šlo domu z práce sníh roztával a nikde nic jenom samé bláto.

Když si vzpomenu na mé dětství a sníh tak ho bylo opravdu dost. Krásně každý rok sněžilo a mohli jsme se vyřádit. Každý den jsme brali boby a šli na různé kopce. Dobře jsme se vyřádili a domu přišli pořádně promáčené a zmrzlé. Proč tomu tak už není? Chudák děti kdy se na sníh těší a on nikde. Ten pocit postavit s rodiči sněhulák, koulovat se a různé dovádění je pro ně největší zábava. Teď můžou leda tak vyjet s rodiči na hory a tam si zalyžovat a jet zase domu. Je to opravdu velká škoda.

V zimě na hory nejezdím, sice mám ráda sníh, ale na lyže by mě nikdo nedostal a tak mi to přijde zbytečné. Možná bysme se tam ale mohli vypravit a vzít sebou i pejska. Jít na procházku v zasněženém prostředí a alespoň by si trochu sněhu užil. Jsem zvědavá jestli doopravdy ještě sníh napadne jak tvrdí počasí. V lednu by mělo mrznout a v únoru nebo v březnu by měl napadnout ještě sníh, tak snad tomu tak bude.

Co se týká otázky proč si myslíme, že je v zimě takové teplo tak nedokážu odhadnout. Už je to takhle delší dobu a zima přichází buď brzy a je dlouhá anebo přijde pozdě na chvíli a v létě potom není léto ale už podzim, což je zase škoda pro některé, kteří mají rádi teplo. Já sice ráda teplo mám, ale ne zas tak velké horko.

Podle mě ještě ta pravá zima přijde. Mě spíše udivuje, proč je najednou tak dlouhý podzim a zima nikde. Snad se té opravdové zimy ještě dočkáme a bude sněhu dost. Jediné co mi na zimě vadí je to, když sníh roztává a jsou všude samé břečky. To se mi potom doopravdy nikam chodit nechce. Když už sníh tak pořádně a také by mohli vymyslet něco aby po roztání nebyla všude samá voda a břečka. Komu by se to také líbilo že? To mi stačilo jak to dopadlo v jeden jediný den kdy tady u nás krásně nasněžilo. Bylo toho doopravdy dost a při roztání všude voda, jak kdyby jsme zažili povodně.

Vaše otázka mě docela rozesmála, zda jdeme dnes na houby. Je pravda, že houby ještě stále rostou a houbaři nechodí s prázdným košíčkem, ale já naštěstí na houby nechodím. Tedy jednou jsem byla s přítelem a docela mě to bavilo. Jediná vada co u mě je, že bych sebrala kde jakou houbu ať je jedlá či ne. Nepoznám to a hlavně houby nejím. Jen tak pro radost jsem je nasbírala, aby si ostatní z nich udělali smaženici.

Přeji všem pěkný a pohodový den a snad se sněhu ještě dočkáme

malinke-kote

Jestli mohu, tak ještě přidávám fotografii - foceno v únoru 2011 cestou na Klínovec :)

unor

pozn. red. Text nebyl redakčně upraven

______________

Děkuji za krásnou zimní fotografii i za Váš příspěvek - a společně se těšme, že ta pravá zima ještě přijde...
Také pěkný pohodový den. :)
Saša

 

Téma dnešního dne 3. ledna 2012: Zima – nezima

  • Vyhovuje vám podoba současné zimy?
  • Jaká byla zima vašeho dětství?
  • Jezdíte v zimě na hory?
  • Byl letos tam, kde bydlíte, alespoň trochu sníh?
  • Zkusme se malinko zahrát na vědce.
    Proč si myslíte, že je v zimě takové teplo?
  • Myslíte, že letos ještě přijde ta pravá zima?
  • A také můžu položit otázku: Jdete dnes na houby? :)

Vše o zimě nezimě pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz
A můžete přiložit i nějakou „opravdovou zimní“ fotografii.

Jedna z pisatelek dostane za svůj pěkný příspěvek diář na rok 2012

dairek

Reklama