Čtenářčin pes Beník je opravdu moc krásný. A jak je to u ní s dáváním jmen? To už si přečtěte v dalším příspěvku.   

Přeji všem pěkný den,
nakonec jsem se rozhodla i já napsat, i když jméno mého současného a předešlého pejska znáte. První pejsek se jmenoval Kelly, měli jsme ho asi od mých 3 let, kdy jsme ho se sestrou našli na ulici. Proč vlastně takové jméno? Sama netuším, možná díky hudební kapele Kelly family. Nikdy mě pořádně nenapadlo proč zrovna tak se jmenoval. Dokonce se doopravdy psal tak jako kapela KELLY. Dokonce je i v psím kalendáři, kdy slavil 13. prosince svátek.

Dalšího psa jsem si pořídila s přítelem. Dlouho jsme přemýšleli, jaké jméno mu dáme. Koukali jsme společně do psího kalendáře, ale nic se nám nijak nelíbí, až jsme si nakonec řekli jednoduché jméno BEN. Spíše jsme mu ale ze začátku říkali MALEJ. Jinak se mu ani říct nedalo, když byl tak maličký. Postupem času jsme ale jméno BEN přejmenovali na jméno BENDŽÍ. Ale v očkováku má napsané jméno BEN, tak to střídáme :-)

Co se týká otázky „Opakujete jména po smrti domácího mazlíčka znovu?“ Ano opakujeme, místo BENE mu říkáme občas KELLY a přítelův děda mu zase říká občas FILIPE. Hlavně ze začátku jsme mu tak nejvíce říkali a zase dávat mu stejné jméno jsme nechtěli.

Beníka už všichni určitě znáte tak posíláme jenom pozdrav a už se těší, až se bude moci takhle válet na chalupě celé jaro a léto. Sice sníh má také rád, ale léto pro něj to nejlepší období, protože se může vyblbnout každý den na zahradě.

benik

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

____________________

Děkujeme za pozdrav i za příspěvek. Beník je moc krásný pes, akorát, že tomuto Beníkovi asi už Malej neříkáte, viďte?
Pěkný den
Saša

Téma dnešního dne 15. února 2012: Jména našich domácích mazlíčků

  • Jak se jmenují vaši domácí mazlíčci?
  • Proč právě takto?
  • Je to jméno podle někoho, nebo vás napadlo jen tak?
  • S jakým nevšedním jménem jste se u zvířátek setkaly?
  • Opakujete jména po smrti domácího mazlíčka znovu?
  • Shodnete se v rodině na jméně, například vašeho pejska, nebo tomu předchází diskuze?

Vše o jménech vašich domácích mazlíčků pište na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Jedna z pisatelek obdrží DVD s filmem Fany, v hlavní roli s vynikajícími českými herečkami Jiřinou Bohdalovou, Jiřinou Jiráskovou a také vlčákem s originálním jménem: Pan Divoký

DVD

Reklama