Čtenářka malinke-kote preferuje dovolenou v České republice a zavzpomíná také na rodinnou dovolenou s rodiči. Více již v dalším příspěvku.

Přeji všem pěkný den,
letos pro nás žádná dovolená není, protože člověk bez práce si těžko něco zaplatí nebo někam pojede. Abych ale pravdu řekla tak já preferuji Českou republiku. V našem státě je hodně krásných míst kam se dá zajet a podívat i kdyby to měl být jenom jednodenní výlet. Já jsem nikdy v životě nebyla v cizině, byť mám pár kilometrů od sebe Německo. Nikdy mě to nelákalo a neláká. Je pravda, že bych se někdy ve svém životě chtěla podívat alespoň do Německa, ale k moři určitě ne. Zbytečně vyhozené peníze. Slunit se mohu i u nás. Nepotřebuji šílená vedra. Letos mi to tady opravdu stačí. Moře také nepotřebuji, stačí mi nějaký bazén kde se mohu osvěžit. Já bych ani do moře nevkročila když neumím plavat. Možná tak na kraj opláchnout se :)

Na jakou ale dovolenou opravdu nezapomenu je, když jsem byla malá a s našima jsme jezdili na Nechranice do buňky. Bylo to tam fajn, celá rodina pohromadě a ještě k tomu s námi jezdil strejda. Veškeré naše dovolené byli skvělé. Na Orlíku v chatce u vody jenom my a kolem nás nikdo jiný. Byla to jedna jediná chatka, kterou jsme si pronajali v lese. Další dovolená jenom pod stanem u vody. Prostě rodinné dovolené byli nejlepší. Teď mám dost před sebou abych si dovolenou užila i se svým přítelem.

Vloni to byla naše první dovolená, protože jsme přes ty dva roky nikde nebyli. Jeli jsme k jeho tetě do Rudolfova v Českých Budějovicích na pár dní a bylo to tam také skvělé. Prošli jsme si Hluboukou a Český Krumlov. My spíše preferujeme jednodenní výlety. Byli jsme ve Františkových lázních nebo v Karlových Varech, ty máme pár kilometrů od našeho bydliště. Letos je to sice bída a nikam se nepojede i když jsme se opět chystali do Českých Budějovicích za tetou, ale bohužel finančně by nám to nevyšlo. Přeci jen je to od nás nějakých 270 km. Jezdíme tam autem cca 4 hodiny, protože nejezdíme přes dálnici ale přes vesnice. Třeba se nám ještě povede najít přebytečné peníze a pojedeme, ale nedělám si velkou naději.

Já osobně bych doporučila spoustu krásných míst v naší republice, spoustu krásných měst. Procestovala jsem po České republice toho spousty, protože když jsem byla malá každý víkend jsme jezdili na nějaké túry. Byli jsme taková menší parta která si říkala Klub nápadů a vždy jsme v pátek odjeli někam vlakem a pak cestovali pěšky. Vraceli se v neděli. Já s tímto klubem začala někdy asi když mi bylo 7 let. Naši mu důvěřovali a tak jsme se sestrou cestovali a jezdili s nim v létě na tábory. To byli také pro mě ty skvělé zážitky. Nemohu napsat konkrétní místa, protože by toho bylo opravdu hodně. Většinou jsme chodili na různé zříceniny. 

Užijte si dnešní den, snad nebudou zase taková vedra
malinke-kote 

pozn.red.: text nebyl redakčně upraven

________________

Děkuji za milý příspěvek, Vy byste si rozuměla s tou mojí babičkou :)
Ale kotě, až našetříte nějaké penízky, zkuste i to moře. Uvidíte, že to bude stát za to.
Přeji krásnou dovolenou, ať už ji strávíte kdekoliv, třeba i doma na zahradě : Důležité je mít kolem sebe fajn lidi:)
Saša  

Téma dne 3. 7. 2012: Upřednostňujete dovolenou u nás, nebo v zahraničí?

  • Pojďte společně se mnou oponovat babičce tím, že člověk by měl přece jen více poznávat svět
  • Anebo naopak, můžete s ní souhlasit
  • Na jakou dovolenou nikdy nezapomenete? Ať už v dobrém nebo ve zlém?
  • Plánujete dovolenou s ohledem na finance?
  • Doporučte nám nějaká krásná místa naší republiky
  • Doporučte i ta zahraniční 
  • Pochlubte se, postěžujte si, zavzpomínejte i plánujte.
  • A na závěr napište, kam se chystáte letos na dovolenou

Těším se na vaše příspěvky

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu ze čtenářek odměním knihou, kterou si může vzít na dovolenou – s příznačným názvem: Dnes večer jsem se rozloučila a k tomu ještě dostane voňavé mýdlo na ruce – Flower Petals

kniha

Reklama