Jak patrno z titulku, čtenářka s nickem malinke-kote raději vyšívá. Důkazem toho jsou i přiložené fotografie. Šití má u nich na starosti taťka :)

Přeji všem pěkný slunečný den,
dnes zajímavé téma a i přesto že nešiju jsem se rozhodla něco málo napsat. Já raději vyšívám, ale to si necháme nakonec. V mé rodině šije jenom taťka a umí to opravdu dobře. Teď už mi taťka jenom zkracuje převážně kalhoty, takže když si koupím nové nemusím je nechávat na prodejně aby mi je zkrátili ale stačí je dát mému taťkovi. Když jsme byly malé tak nám šil obleky na karnevaly. Když jsem chodila do školky pamatuji si, že mi do školky v přírodě udělal třeba maškarní oblek motýlka nebo červenou karkulku a sestře zase třeba princeznu. Když se ve školce končilo měla jsem z prostěradla ušité šaty na bílou paní. Když jsme jako děti chodili dělat čerta a mikuláše ostatním dětem tak mi ušil také z prostěradla šaty na anděla a sestře zase vyrobil oblek na čerta. U nás v rodině ještě šije babička a přítelova mamka s babičkou. Jinak o nikom už nevím kdo šije a tak mám výhodu že když něco potřebuji zkrátit nemusím jezdit za taťkou, ale mohu poprosit je.

V deváté třídě základní školy jsme šití měli povinné, ale já jsem se toho bála a tak jsem se toho moc nenaučila a proto to také nevyužívám. Nevím jak je to teď, ale u nás před 8 lety to tak fungovalo, že jsme měli půl roku šití na stroji a půl roku vaření. K tomu jsme také měli povinné vyšívání, pletení a háčkování ale co mě z toho začalo bavit je právě to vyšívání. Jen mě mrzí, že jeden hotový výrobek, který jsem nedávno našla jsem nechala na zahradě. Ten jsem dělala právě v deváté třídě. Jestli budete mít zájem mohu ho k večeru sem vložit.

Zda se ale vyplatí v dnešní době kupovat látku a něco si ušít to netuším. Nevím jak se tyto věci cenově pohybují. Co se týká ale zašívání, tak v tom problém určitě není. To si myslím, že dokáže snad skoro každý. V dnešní době se ale zašívání podle mě ani nevyplatí. Myslím tím nějakých dárek jako třeba na ponožkách. Teď už je vezmu vyhodím a koupím si nové. Dříve jsem je ale zašívala. Co se týká ale zašívání třeba knoflíku tak to určitě zašívám. Přeci kvůli jednomu knoflíčku nevyhodím třeba kabát.

Teď se vrátím k tomu vyšívání: Jak už jsem se zmínila tak jsem našla svoje vyšívání ze základní školy a tak jsem se rozhodla zase s tím začít. Teď momentálně vyšívám jeden obrázek pro přítele, který si vybral. Mrzí mě, že vám nemohu ukázat ten hotový výrobek a tak vám zasílám alespoň načatý a k tomu přílohu jak to bude celé vypadat. K tomu také přikládám obrázek, který vám ukážu k večeru v komentářích jako hotový. Také přikládám fotografii našeho Beníka na kterého se také chystám k vyšívání, ale to až po tomto tučňákovi :) To bude mnohem větší práce. Snad to půjde vidět.

Užijte si dnešní krásný slunečný den, my jdeme zase jako každý den na zahradu. Musíme toho využít než si seženeme oba práci. Teď máme možnost vyrobit si pár věcí pro našeho nového budoucího mazlíčka a to křečka. Předevčírem jsme mu vyrobili domeček tak jdeme dnes pokračovat. Když už v tom akvárku nemůžou být rybičky tak alespoň nějak ho využijeme.

malinke-kote 

jedna

dva

tt

benik

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

________________________

Děkuji za příspěvek i přiložené fotografie. Vyšívání mám také ráda, bohužel už nemám tolik času.
A ještě k tomu večernímu vkládání, to už bude asi po editaci, tak to vložte spíš do komentářů.
Také si užijte krásný sluneční den, závidím tu zahradu ))
Saša

Téma dnešního dne 20.června 2012: Šití a zašívání

 • Umíte šít?
 • Šily jste (nebo ještě i šijete) pro sebe či pro své děti?
 • Uměla byste si ušít například závěsy?
 • Dala jste si v současnosti něco ušít?
 • Vyplatí se dnes kupovat látku a šít?
 • Při jaké příležitosti nejvíc?
 • Umíte zašívat?
 • Co zašíváte nejvíc?
 • Uměla šít vaše maminka nebo babička?
 • Když jste byly malé, měly jste šité oblečení?
 • Nebo přešívané?

Vše o  šití a zašívání (a klidně i vyšívání), pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu švadlenku odměním krásně vonící dánskou kosmetikou Nordic Birch - krémem na ruce a deodorantem.

darecek

Reklama