Čtenářka malinke-kote se letos asi nikam na dovolenou nepodívá. A kdyby mohla, nejraději by zůstala doma v Česku. Díky, malinke-kote, za Váš příspěvek a přeji, ať si přítel práci rychle najde a hlavně udrží!

Přeji všem pěkný slunečný den,

dnešní téma je dobré k uvažování dovolené. Ještě do včéra jsme měli naplánovanou dovolenou celý rok, ale bohužel to musíme nejspíš zrušit. Důvod proč, se dozvíte za chvíli. Já osobně ráda jezdím po České republice. Nelákámá mě jet k moři či do nějakého cizího města. Ještě jsem nikdy nikde nebyla kromě České republice, ani v Německu, který mám opravdu kousek. U nás je přeci také hodně krásných míst, kam se dá na dovolenou zajet.

Vloni jsme byli v Českých Budějovicích kam jsme se letos také chystali, ale bohužel nejspíš nebudeme moc. Vzhledem k tomu, že se přítel včéra dozvěděl, že ho propouštějí z práce tak ne že budeme mít málo peněz než si oba najdeme práci. O to tady nejde, ale jde o to, že nám v novém zaměstnání v červenci či v srpnu dovolenou jen tak nedají. Takže si to budeme muset nejspíš odložit. Záleží jak rychle práci seženeme. Přítel tedy sice má možná hned další práci, ale u mě to bude složitější a hlavně jak už jsem se zmiňovala, dovolená žádná bohužel nebude.

My si dokážeme dovolenou užít i na naší zahrádce a nebo pojedeme někam na jednodení výlet. To také člověku stačí. Většinou si děláme výlety po zámcích a nebo po nějakém pěkném městě. Letos bych se po dlouhé době ale chtěla podívat do Mariánských lázní, dlouho jsem tam už nebyla. Já jsem procestovala hodně naší republiku a tak to znám někde už nazpamět. Když jsem totiž byla malá tak jsme každý víkendy někam jezdily s našim klubem Nápadů do kterého jsme se sestrou chodili. Převážně jsme jezdili na různé zříceniny, kde jsme tam pod širákem přenocovali.

Já osobně kam bych se chtěla podívat? Jak už jsem se zmiňovala opravdu mě to neláká k moři ani do ciziny. Je pravda, že bych se jela podívat do Aquacentra Marienberg. Letos jsme to plánovali, ale bohužel i to asi nevyjde. Já chci procestovat celou Českou republiku. Jsou místa, kde jsem ještě nikdy nebyla a hlavně na druhé straně republiky což je Ostrava, Olomouc, Havířov a další tyhle města. Tam bych se klidně někdy ráda zajela podívat, ale to je potřeba více volna. Přeci jen je to dálka. Také mě to láká trošku i do toho Německa jako je třeba Berlín, ale zatím jsem neměla tu možnost. Jednou tedy ano, ale bohužel už nebylo volné místo.

Ještě se tedy uvidí, zda vůbec někam pojedeme či nikoliv. Teď je pro nás pro oba důležité sehnat si nějakou práci i když jak jsem psala u přítele to nebude problém. Ten si vždy našel nějakou práci, ale bohužel ne na dlouho :-( Užijte si zbytek krásného dne, já se zase chystám na dvě dnešní zkoušky. :-D Abych ale pravdu řekla, už mě to doopravdy nebaví.

malinke-kote
 Text nebyl redakčně upraven


Kam se letos chystáte na dovolenou?

  • Co vás tam láká?
  • Na co se tam těšíte nejvíce?
  • Kam byste ráda jela, ale nemůžete?
  • A co Řecko? Jedete tam a bojíte se?
  • Nebo snad Egypt?
  • Zase Chorvatsko?
  • Nebo Balaton?
  • Zůstáváte doma?

Fotky, videa, příběhy, úvahy i přání nám posílejte třeba již dnes na redakční mail

redakce@zena-in.cz

Jednu z vás odměním. Mám tu cestovní hru Scrabble a opalovací krém Vichy s faktorem 50!!!

Reklama