V tomto doktorském tématu dáme prostor i příspěvku od čtenářky malinke-kote, neboť se tam dozvíme spousta věcí :) a také posílá čtenářkám poděkování.

Přeji všem krásný sluneční den,
dnes opravdu zajímavé téma, na které se pokusím něco málo napsat. Vzpomínka na dětskou lékařku je krásná. Měla jsem jí ráda a byla ze všech dětských lékařek ta nejlepší. Každý si jí vynachválil. Já a sestra jsme měli největší štěstí při výběru dospělého obvodního lékaře. Podle adresy nám náležela obvodní, kterou nikdo nesnáší. Je tam snad ta nejhorší ze všech, protože ať tam šel člověk s čímkoliv tak dostal antibiotika a to je vše. Skoro nikoho neprohlídla a při braní krve byla surová až všichni odcházeli s modřinami.

Díky našemu taťkovi, který chodil ke speciální kvůli cukrovce a srdci jsme měli možnost jít také k ní, protože do té doby než jsme museli jít k dospělému obvodnímu lékaři, tak už taťkova lékařka začala být i jako obvodní. Ze začátku byla jenom jako odborní lékař internista a diabetolog. Teď jsme u ní celá rodina a jsme spokojeni. Sice už neměla místo, ale díky právě našemu taťkovi nás vzala, jinak by nás bohužel nevzala a mi by jsme museli být u té kde kdysi byla mamka.

Zda by přišla za námi i domu kdyby bylo nejhůře tak ANO, protože ona jezdí i běžně za pacienty. Je to sice složitější když člověk čeká v čekárně třeba i s horečkou a ona se sebere a odejde za pacientem, ale chápu to. Třeba jednou to bude potřebovat i naše rodina a raději se sebere a pojede k nám domu, než kdyby měla jet třeba až po skončení ordinačních hodin.

Já osobně k lékaři moc nechodím, nepotřebuji to, ale teď zavedla moc dobrou věc. Vždy jsme v čekárně čekali minimálně hodinu, protože než jsme dorazily tak už tam sedělo spoustu starších lidí, byť si šli jen popovídat. Tohle opravdu nesnáším, když jim nic není a jdou si jenom popovídat, protože nemají s kým. Ale co to vlastně zavedla za dobrou věcičku? Právě to, aby se předešlo dlouhým frontám a čekáním u lékaře tak dělá objednávky. Když jde člověk s horečkou tak je jasné, že si musí počkat, ale když jde na prohlídku a nebo třeba na kontrolu tak objedná na určitou dobu a v té hodině dotyčného vezme. Takhle to máme u zubaře a opravdu skvělá věc. Když někdo něco potřebuje a nechce se mu čekat, vezme telefon a zavolá jí, že chce objednat a na daný den a hodinu ho objedná. Což si myslím, že je lepší než tam čekat hodiny a hodiny.

Tohle je můj první dospělý obvodní lékař, ale budu si bohužel muset vzít jiného kvůli stěhování k přítelovi. Protože jezdit 25 km k doktorovi tak jsem zvědavá,jaká bude. Samozřejmě že pujdu k přítelově doktorce, tedy zda mě vezme. Jinak naše obvodní je maďarka a je opravdu skvělá. Sice je starší ale to vůbec nevadí :) Já jsem s ní spokojená a to je hlavní i když k ní jdu jednou za rok :)

Jinak jsem chtěla říct, že se těším na svojí mamku, protože jí už pouštějí z nemocnice a to je dobrá zpráva pro mě. Operace snad dopadla dobře a to je hlavní. Jinak jsem chtěla říct, že moc děkuji těm co mě podpořili a byli při mě ve čtvrtek, kdy mi nebylo moc do smíchu, kdy mamka právě šla na operační sál.

Přeji všem pěkný zbytek dne a užijte si to ať už u doktora nebo s rodinou. Já zase běžím ve čtyři na zkoušku tak snad jí dnes zvládnu :)

malinke-kote

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

_________________________

Milé kotě, operace určitě dopadla dobře, jinak by maminku snad nepouštěli.
Také by mě ještě zajímalo, jestli ta vaše obvodní „maďarka“ spustí někdy i maďarsky :)
Hodně štěstí u zkoušky a díky za příspěvek
Saša

Téma dnešního dne: Jste spokojená se svým obvodním lékařem?

  • Chová se k vám přátelsky, nebo je arogantní?
  • Vybrala jste si ho sama?
  • Přišel by za vámi i domů, kdyby bylo nejhůř? (na některých vesnicích se tohle ještě praktikuje)
  • Umí vám poradit?
  • Jak dlouho čekáte v čekárně?
  • Je to váš první obvodní lékař?
  • Léčí i vaše rodinné příslušníky?
  • Je starý(á), nebo mladý (á)?
  • Prostě napište o vašem obvodním panu doktorovi nebo paní doktorce

pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Pokud bude váš příspěvek příliš kritický, nebojte se, my mu to neprozradíme. :))

Jednu z pisatelek odměním malým dárkem, který může brát jako úplatek panu doktorovi: sladkou, oříškovou bonboniérou, a aby zůstalo i něco pro vás, přidávám krém po opalování. V tomto období se bude hodit.

b

Reklama