K tématu ložní prádlo napsala i čtenářka malinke-kote. Jak to má doma ona? Celkem fajn, hlavně má dobře zařízené žehlení. To se někdo má :)

Přeji všem pěkný den i když venku to docela fouká,
po delší pauze jsem se rozhodla znovu napsat. Dnešní téma mě docela zaujalo a o ložním prádle se dá psát docela toho spousty. My osobně ho měníme podle potřeby. Většinou je to tak jednou do měsíce, někdy dříve ale také někdy později. Nemáme určitou dobu stanovenou a takhle to funguje u celé mojí rodiny. Každý ho mění dle potřeby. Nejraději nakupujeme bavlnu, ale ani krep mi nevadí.

Povlečení si vybírám nejen podle kvality, ale také podle ceny. Nemůžeme si dovolit kupovat si hodně drahé povlečení a hlavně jich ani moc nemáme, protože máme dost velkou deku a na tuto deku moc v obchodech povlečení na výběr není. Naše povlečení je totiž 200x220. Jednou nám povlečení koupila babička a jedno jsme si koupily my, takže máme pouze na výměnu jenom. A aby se neřeklo tak jedny máme podle mě a jedny podle něho, takže máme barvu jednu růžovou a jednu zelenou. Samozřejmě že koukám i na vzhled a barva mi tolik nevadí, když to není to nejhorší. Je pravda, že když se mi na první pohled tolik nezalíbí, tak je nebereme, ale nijak to zas tak extra nerozhoduje. Přeci jen si nemůžeme tolik vybírat. Nevím jak je to jinde, ale u nás moc takhle velké povlečení doopravdy není.

Zda povlečení žehlím? Nežehlím ho, pouze ho vypereme a odneseme naší babičce, která nám ho vymandluje. Krásně se mi potom v něm spí, když je nadýchané a voňavé. A co se týká ustýlání, tak jak se to vezme. Někdo ustýlá tím stylem, že to dá do postele, kde je úložný prostor. Někdo to ustele tak, že má deku položenou na polštářích, ale my ustýláme tak že tu deku pouze urovnáme a necháme jí celou položenou na posteli. Když ale čekáme návštěvu tak to do úložného prostoru dáme, ale když jí neočekáváme tak to necháváme takto. Dříve když jsem bydlela u rodičů tak jsem každý den povlečení dávala do úložného prostoru, ale to mě časem přestalo bavit každý den ustlat a zase rozestlat.

Užijte si dnešní den i když to venku nijak moc hezky nevypadá, já si ho užiji jako skoro každý den ve škole na zkoušce. Dnes už jí musím dát tak jsem zvědavá.

malinke-kote

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

________________________

Vaše babička má mandl? To se hned tak nevidí. Doufám, že se to na něm taky učíte. Aby nebyla babička na všechno sama. :)
Děkuji za tematický příspěvek a přeji hodně štěstí u zkoušek!
Saša

Téma dne 5. června 2012: Ložní prádlo

  • Jak často měníte ložní prádlo?
  • Jaký upřednostňujete druh? Krep, bavlnu, satén …
  • Řídíte se tím, co právě frčí? Zejména u dětí (viz. My z Kačerova)
  • Vybíráte si povlečení podle kvality?
  • A také podle vzhledu? Jakou barvu máte nejraději?
  • Žehlíte povlečení?
  • Mají (měly) vaše děti třeba nějaké specifické přání ohledně povlečení?
  • Ustýláte každý den, nebo jenom peřiny přehodíte?
  • Pokud máte možnost, dáváte peřiny vyvětrat ven?
  • Myslíte, že dnešní ložní prádlo je kvalitní?

pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz
a můžete přiložit i fotografii vašeho ložního prádla, třeba vyhrajete právě na základě toho nejhezčího :)

CENA pro výherkyni

Partnerem tématu je společnost Matějovský, přední český výrobce ložního povlečení. Je jedničkou na trhu s ložním povlečením, prostěradly, ručníky, a od června 2011 nabízí svým zákazníkům také noční prádlo pod značkou Matějovský Collection. Své produkty nabízí přes e-shop a ve vybraných prodejnách bytového textilu. Více najdete na www.matejovsky-povleceni.cz.
Cena pro vybranou čtenářku je voucher na nákup na na www.matejovsky-povleceni.cz v hodnotě 1000,- Kč

Reklama