I přesto, že se zpočátku bála, chodí čtenářka malinke-kote k zubařce pravidelně a o stav svého chrupu se podělí i s námi ostatními.

Přeji všem pěkný den,
dnešní téma mě zaujalo už proto, že jsem zrovna v pátek musela jít k zubařce, ale ne na preventivní prohlídku. Když jsem byla malá, chodívalo se na zubní preventivní prohlídky se školou, ale od té doby jak se přestalo chodit, tak jsem přestala chodit i já. Zubařky jsem se jako malá bála, protože jsme jako rodina měly ne moc příjemnou zubařku.

Pamatuji si, jak při poslední prohlídce od školy mě objednala, protože jsem měla kaz. Já jsem to asi sice rodičům řekla, ale nešla jsem tam, nikdo mě tam prostě nedostal.

K zubařce jsem nechodila do mých dvaceti let. Od té doby co mám přítele tak mě objednal ke své zubařce a já tam chtě nechtě musela chodit. K zubaři mě nemohl nikdo dostat protože jsem svěděla, že jeden zub musí jít ven. Taky při první preventivní prohlídce šel hned po objednání ven. Věděla že se bojím, tak mi řekla , že mi dnes nic dělat nebude jenom mi projde zuby a příště bude postupně mi je dělat. Jediné co mi udělala, byl zubní kámen a i toho jsem se bála.

Teď už se ale zubařky nebojím :-) Když přišel den kdy mě měla trhat zub, tak jsem se bála. Uběhlo pár vteřin a zub byl venku. Když mě dělala první plombu, hned jsem si řekla o injekci, abych to necítila a bylo to pak fajn. Při dalších čtyřech plomb co mi dávala, mi už automaticky injekci dala a dává do dnes. Zjistila jsem, že je to jedna z nejlepších zubařek a tak tam i ráda chodím. Je pravda tedy když tam příjdu, tak se trochu bojím, ale to jen toho co mi zase najde. Chodíme pravidelně po půl roce.

U naši zubní lékařky si bohužel musíme připlatit za vše. Třeba mamka za černou plombu vůbec neplatí, ale my bohužel musíme platit i za tu. Dělá nějaké speciální a tak většinou jedna plomba vyjde tak na 300 Kč. Takže je pak vcelku jedno zda si necháme udělat černou či bílou. To stojí takřka stejně. Zrovna v pátek když jsem musela k zubařce tak to bylo proto, že se mi ulomil zub. Tak jsem si to nechala vybrousit a bude mi bohužel muset dávat korunku. To mě objednala na ní až na září, že dříve bohužel nemůže. Za tohle si opravdu ale nepřiplácím. Ono je to v celku jedno jestli budu mít obyčejnou, nějakou žlutou nebo bílou. Je to vzadu ten zub tak my to je jedno. Člověk bez práce si nemůže dovolit korunku za 1300 Kč nebo za 2000 Kč tak jsem si prostě řekla, že si nechám udělat pouze za těch 113 Kč.

Já osobně akorát hodně trpím na zánět dásně. Při čištění zubů mi teče krev, ale to je normální. Už jsem si nato zvykla. Od té doby co chodím k zubařce tak se to lepší. Bojím se ale, že dopadnu jako moje mamka a po čtyřicítce mě budou vypadávat zuby trpící paradontozou. Tím, že jsem zanedbávala zubní kontroly a mám zánět dásně, tak to může být pravděpodobné. Moje babička měla to samé, akorát tedy dříve než mamka ještě.

 Poprvé o zub jsem přišla právě tehdy, když jsem šla podruhé k zubní lékařce. Což je asi tak před čtyřmi roky a to právě z důvodu že v něm byl kaz a rostl mě do dásně. Moje teta s tím musela na operaci, kde jí museli napřed uspat. Já měla to štěstí, že mě to nerostlo zas tak blbě tak my ho mohla vklidu vytrhnout normálně. Naštěstí to je stolička, takže nikdo ani nevidí ,že my jeden zub chybí :-)

Užijte si dnešní dne, vypadá to, že tam bude dnes krásně. U nás svítí sluníčko a je tam už teplo :)

malinke-kote

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

________________

V Praze se sluníčko směje tak na střídačku. Tak buďdte ráda, že u vás je krásně a hezky se usmívejte, když už o ten svůj chrup tak hezky a pravidelně pečujete, ať jde vidět J
Krásný den a děkuji za příspěvek.
Saša

Téma dnešního dne: Zuby

 • Chodíte pravidelně na kontroly k zubaři?
 • Pociťujete tu velkou změnu stomatologického ošetření z dob našeho dětství a nyní?
  V čem podle vás nastala změna největší?
 • Řešily jste už také chybějící zuby?
 • Jste ochotna si za péči o zuby připlatit?
  (plomby, implantáty, čištění…)
 • Přijde vám cena 18 000 až 20 000 za implantát odpovídající?
 • Máte i implantáty nebo „cvakačky“?
  Nebo máte to štěstí, že máte všechny zdravé zuby?
 • Kdy jste přišla poprvé o zub? (netýká se dětských, mléčných)
 • Trpíte na záněty?
 • Bojíte se zubaře?

Téma je to velmi obšírné a já doufám, že i díky vašim příspěvkům se něco přínosného dozvíme.

pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

jedna ze statečných pisatelek obdrží pěkný, tematický dárek: zubní sadu Sensodyne

darek

Reklama