Čtenářka malinke-kote má s rodiči svého přítele moc pěkný vztah. Je jí náhradou za ten špatný, předchozí. Více již v dalším tematickém příspěvku.

Přeji všem pěkný příjemný den,
dnes je opravdu pěkné téma, ještě do teď jsem si nijak extra neuvědomila jaký doopravdy mám vztah s přítelovými rodiči. Když nastal první den a já poznala přítelovi rodiče, tak jsem nečekala že to bude až tak skvělé. Přítele jsem poznala 30. dubna 2009 a dva dny potom jsme byli hned spolu. No prostě láska na první pohled. Toho dne slavil na své zahradě narozeniny a já poprvé jela k němu. Naši o něm v té době ještě nevěděli a tak si určitě představíte, že jsem si musela trošku něco vymyslet, abych mohla jet k němu. V ten den jsem právě poznala jeho rodiče. Hned mě vzali k sobě do rodiny a bylo to skvělé.

Já si nemohu vůbec stěžovat. Když nad tím tak přemýšlím tak mi vlastně nic na nich nevadí. Ani jsem nečekala, že mě vezmou hned do rodiny a budou se ke mě chovat tak dobře. Už to jsou tři roky a stále máme dobrý vztah. Když jsme u nich na návštěvě, mám se tam chovat jako kdybych byla doma a ani nemusím čekat, zda mi něco nabídnou, prostě si vemu cokoliv sama. Takže je vlastně navštěvuji opravdu ráda. U přítele jsem běžně o víkendu i když někdy o prázdninách celý týden. Každý víkend nás zvou na oběd. Jsme u nich většinou v sobotu i v neděli a někdy přijdeme i v pátek. No prostě jsme s nimi docela často a je to fajn. Když už je hezky tak jezdíme společně na zahradu, něco si opečeme nebo ugrilujeme, pokecáme a zase jedeme domu.

Jaký jste měla pocit z vašeho prvního setkání? Už jsem se trochu zmiňovala, ale měla jsem docela dobrý pocit a nejen z jeho rodičů ale i z babičky a z dědy. Celá jeho rodina je skvělá a s jeho babičkou si docela často z nudy i zahrajeme karty zvané autobus. Na zahradě toho využíváme více, ale hrajeme i jiné hry. Alespoň se člověk trochu zabaví :)

Změnily se od té doby vaše vztahy? Určitě ANO. Dokonce už i k přítelovým rodičům chodím na návštěvu sama bez přítele když zrovna bohužel musí o víkendu do práce. Vezmu si klíče a normálně si odemknu jako kdybych tam bydlela. Takové rodiče jsem ještě nikdy nezažila a já doufám, že už jiné nové rodiče poznávat nebudu muset a budu stále v této rodině. Já si vlastně nemám na co stěžovat. Když si uvědomím rodiče bývalého přítele tak to byla katastrofa. Žil pouze s mamkou a ta mě totálně nesnášela. Takovou tchýni bych opravdu nesnesla.

Jak je oslovujete? Já je vlastně ani nijak neoslovuji. Když příjdeme na návštěvu, řeknu „dobrý den“ a už se potom neoslovujeme. Když se spolu bavíme tak se prostě začneme bavit a jména nebo nějaké oslovení neřešíme. Ani jsem nad tím nijak nepřemýšlela, jak bych je vlastně měla vůbec oslovovat. Když mluvím třeba po telefonu s přítelovo babičkou nebo dědou tak ani sama vždy nevím, jak mám přítelovi rodiče oslovit když se o něčem bavíme. Prostě to nějak se vyvrbí a oni sami řeknou jejich jméno a nebo to nějak řeknu já. Přítelovo babičce a dědovi také nijak neříkám, ale když mluvím zase s jeho rodiči tak říkám normálně babička a děda :)

Dá váš partner více na vás nebo na ně? Na tuhle otázku sama nevím co mám říct. Tohle vůbec netuším, asi je to vzájemné. Jednou dá na mě a jednou zase na nich. Opravdu netuším.

Přeji všem pěkný zbytek dne

malinke-kote 

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

_________________________

Děkuji za váš milý příspěvek. A co se týká toho oslovení, ono to se to opravdu časem vyvrbí samo :), důležité je, aby vám ty pěkné vztahy vydržely – a také vztah s vaším přítelem.
Pěkný den
Saša

Téma dne 19. března 2012: Jak vycházíte s rodiči vašeho partnera - manžela?

Ulevte si, zanadávejte, nebo naopak, chvalte...

  • Co se vám na nich líbí?
  • Co nesnášíte?
  • Navštěvujete je rádi?
  • Nebo jen z povinnosti?
  • Jaký jste měla pocit z vašeho prvního setkání?
  • Změnily se od té doby vaše vztahy?
  • Jak je oslovujete?
  • Dá váš partner více na vás nebo na ně?

Vše o „těch druhých“ rodičích pište
na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Jedna z vylosovaných čtenářek obdrží za svůj příspěvek dárek v podobě kosmetiky Solutions
Tělový krém na dekolt a poprsí a pleťovou masku na obličej.

darek

Reklama