Skromné a rozhodně ne nesplnitelné přání má čtenářka malinke-kote. Jak patrno z titulku, byla by šťastná i z návštěvy místa dnes už hraniční čáry mezi Českem a Slovenskem.

Přeji všem pěkný den,
dnešní téma mě přišlo zajímavé, protože jsem nad tím ani nijak nikdy nepřemýšlela, kam bych se nejraději jela podívat. Většina z vás určitě napíše nějakou cizinu, kde buď už byla, anebo by ráda jela či letěla. Ale tohle vůbec není pro mě. Já bych si klidně vybrala místa České republiky, kde jsem opravdu ještě nebyla. A kde že jsem to vlastně nebyla? Na konci České republiky u hranic Slovenska. Já už jsem prošmejdila spoustu českých měst a českých zámků, hradů, zřícenin a spoustu dalších zajímavostí…

A ráda bych se také podívala někdy do Ostravy, Havířova, Olomouce, Brno a prostě někam tam. O tom ale bohužel mohu jenom snít. Je to poměrně velká dálka a na to abych si mohla projít některé město či města když už bych tam byla tak by se muselo někde přenocovat, ale kde? Hotely jsou docela drahé. Jedině si udělat pěknou trošku dražší dovolenou. Třeba se mně to někdy povede a podívám se do těchto měst. Někdy, až budu konečně vydělávat a budeme mít trošku více peněz, než máme teď. Bez práce je to těžké a hledat jí 8 měsíců je už opravdu dost únavné.

Jiná města mě teď zrovna ani nenapadají. Já jsem opravdu byla po hodně míst České republiky a mám jí ráda. V ústeckém kraji jsem prolezla snad všechny města, která tu máme. Od Mostu, Litvínov, Děčín, Teplice, Liberec, Kadaň, Karlovy Vary až po Ústí nad Labem :-) Jako student jsem několikrát navštívila Prahu, byla jsem i v Plzni, v Českých Budějovicích.

Ale kde jsem opravdu nikdy nebyla a láká mě to je opravdu hranice s Českem a Slovenskem :-)
A Třeba i by nebylo špatné navštívit kraj Slovenska. Třeba se podívat do Bratislavy, by bylo určitě také pěkné. Já jsem vlastně nikdy v jiné zemi, než české, nebyla. Ani Německo jsem nenavštívila nikdy, i když bydlím pár kilometrů od hranic. Nějak mě to neláká ale i tak bych se tam podívala, kdyby byla příležitost. Bylo mi to slíbeno na Vánoční veletrhy, ale bohužel se to nějak nestihlo tam jet. Tak třeba jednou se mě to podaří, alespoň to Německo když ne na druhé straně republiky :-)

Užijte si dnešní pondělní den
malinke-kote

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

__________________

Ano, můžu potvrdit, hraniční místo mezi Českem a Slovenskem je opravdu krásné (narodila jsem se přímo na těchto hranicích).
A Vás můžu milé kotě ubezpečit, že ta cesta až tak drahá není a penzionky v okolí jsou také za lidové ceny. Když tak dejte vědět, já Vám poradím a do země Jánošíka Vás nějak dopravím ))
Pěkný den
Saša

Téma dnešního dne: Místo, kam bych se chtěla podívat

  • Pište prosím nanejvýš jedno, dvě místa – opravdu ty nej…
  • A proč právě tam, co vás na tom místě fascinuje?
  • A pokud jste na nějakém svém vysněném místě už byly, pošlete i fotografii (jednu, dvě)

pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu ze čtenářek odměníme dárkem - také vonícím dálkami. :)

dd

Reklama