Čtenářku malinke-kote baví experimentovat s vlasy. K příspěvku přikládá i tři fotografie a my ji poradíme, kde ji to sluší nejvíc :)

Přeji všem pěkný i když dnes asi zamračený den,
dnešní téma je opravdu nádherné, protože mě baví neustále experimentovat s vlasy. Barvení mám ráda, většinou si nechávám dělat melír a lépe se to dělá z normální barvy a ne přímo z melíru. Ze začátku mě barvila kadeřnice. Byla to naše známá a chodila k nám domu a občas k ní do kadeřnictví. Teď už mě barví přítelovo sestra nebo sestry kamarádky. Z toho jedna je vyučena kadeřnice, ale vůbec jí to nebaví. Druhá si udělala pouze kurz, aby mohla mít svoje vlastní kadeřnictví, které bohužel musela rozpustit. Nestíhala to. No a přítelovo sestra není ani vyučena kadeřnice a ani nemá žádný kurz.

Dále co se týká stříhání, tak je to to samé. Ze začátku k známé kadeřnice a teď už jenom spíše přítelovo sestra. Zrovna v úterý se jdu ostříhat, tedy zda mi to už půjde. Zda si letos volím nový jarní sestřih, tak ANO. Jdu zkusit sestřih na podkovu tak jsem zvědavá jak to dopadne a jak mi to bude slušet. Také přemýšlím, že bych se nechala obarvit, ale nevím zda zase blond prameny a nebo celou hlavu hnědou.

Když mi bylo asi 14 let tak kamarádka potřebovala pokusného králíka na postupovky no a tak jsem šla, měla jsem vlasy asi na mikádo a ona mě oškubala na krátko. Ze začátku se mi to líbilo, ale potom mi to vadilo. Každý den si to gelovat aby to nevypadalo hrozně, každý den si mejt hlavu kvůli tomu gelu. No bylo to hrozné. Byla jsem ráda, když mi ty vlasy dorostly. Když jsem byla úplně malá a chodila do školy, tak mi naši nechali narůst vlasy pod zadek. Bylo to fajn, ale teď už bych si je tak dlouhé nenechala. Mám ráda takové ty středně dlouhé. Nebaví mě mýt si hlavu s tak dlouhými vlasy. Je to větší námaha. Já si jí totiž myju v předklonu u vany a ne nikdy ve vaně, když se sprchuji. To bych se musela sprchovat ráno, protože zásadně si jí nemohu mýt večer, neboť bych to už ráno nenarovnala ani tou žehličkou.

Toužím mít stále tak krásné a rovné vlasy, ale bohužel se to nedaří. Hlavně když si umyju hlavu tak se mi ty vlasy zkroutí. Když je vyfoukám, mám je krásně nadejchané ale přesto vlnité a mě se to prostě nelíbí. Takže se svými vlasy opravdu spokojená nejsem. Kdybych je nemusela každý den žehlit, tak bych byla naprosto spokojená. Mě to nijak extra nebaví si ty dlouhé vlasy každý den žehlit. Většinou to hodím do gumičky a jdu, neřeším to. Ale když se jde někdy na nějakou akci, tak musím čapnout žehličku a pořádně a pečlivě to vyžehlit. To mi trvá snad 20 minut než se mi veškeré vlasy narovnají a stejně během půl dne, někdy i dříve se mi vlasy vrátí do normálního stavu.

A co se týká poslední otázky zda mi do toho můj snoubenec mluví, tak opravdu ne. Tedy ne že by mi neříkal, že by mi tohle mohlo slušet či nikoliv, ale nikdy mi neříká jak se mám či nemám ostříhat, jen mi prostě radí. Tak je to u nás běžný, protože zase já radím jemu i když někdy se nedá říct a prostě to udělá podle sebe i když mu to tvrdí i jeho mamka, že mu to prostě slušet nebude. Pořád si chtěl narůst delší vlasy, potom si řekl, že si nechá narůst „ocásek“ ale já mu to několikrát rozmlouvala, vždy si ten jeho pruh uprostřed hlavy nechal narůst do nějaké délky, ale nakonec díky našim radám si to nechal zase shodit. Nemůže to mít, protože když má husté vlasy tak se mu začínají dělat lupy a strupy a tak ho to nakonec konečně přešlo.

Přikládám tři fotografie a pro vás mám jeden malý úkol. Poradíte mi zda je pro mě lepší mít melír a nebo hnědou barvu?! Chtěla bych slyšet nějaké názory, rady co na mě vypadá lépe, abych v úterý věděla  co si mám nechat na tu hlavu napatlat. Zda ale budu ostříhaná na krátko, to netuším. Uvidí se podle toho zda mám opravdu dostatečně dlouhou ofinu na můj daný účes.

Na první fotografii jsem momentálně teď - foceno někdy v dubnu na bruslích. Na druhé srpen 2010 - to jsem čerstvě obarvená na hnědo a třetí duben 2010 - to jsem obarvená na blond, tedy jenom proužky.

Užijte si dnešní den, já si ho užiju učením neboť mám dnes volno a zítra zase do školy :))
malinke-kote

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

fotojedna

fotodva

fototri

_____________________

Tak milé malinke-kote, já osobně jsem za fotku číslo 2. Krátké, nadýchané vlasy na fotce č. 1. Vás dělají starší. Líbí se mi ty rovné, hnědé a delší.
Jinak děkuji za obsáhlý příspěvek, ale ocásky se už nenosí. Dobře, že jste to přítelovi rozmluvila. Buď dlouhé nebo nic :)
Pěkný víkend (u nás slunečno)
Saša

Dnes máme krásné ženské téma: Vlasy / Jakou nejhorší šílenost jste kdy měla na hlavě?

  • Barvíte se? A sama nebo u kadeřnice? (holičky)
  • Stříhala jste se někdy i sama?
  • Volíte letos nový jarní sestřih?
  • Líbí se vám dlouhé nebo krátké vlasy?
  • Po jakých vlasech jste toužila a ono nic?
  • Jste spokojená se svými vlasy?
  • Češete si drdoly?
  • Vyhovuje vám ježek?
  • Mluví vám manžel, partner, přítel do vašeho účesu?

To je rozsáhlé téma.
Pište prostě vše, co chcete – a klidně posílejte i fotografie!

redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu s pisatelek odměním pěkným dárkem: vlasovou kosmetikou GLISS KUR , obsahující šampon a zábal. (můžu potvrdit - obojí výborné)

vlasy

Reklama