Dnes nám čtenářka malinke-kote prozradí, jak vznikl její nick. Přečtěte si příběh neuvěřitelného kocourka, který měl skákal denně ze třetího patra a nic se mu nestalo.

Přeji všem pěkný den. Dnes je opravdu nádherné téma, vždy jsem si přála o svých zvířecích mazlíčcích napsat. Moje vytoužené zvíře, které jsem si přála už od dětství, byla kočička. Také díky tomu vznikla moje přezdívka. Když mi bylo asi dva roky, měli jsme krásného černého kocoura. Byl opravdu chytrý a přátelský. Byl nám vděčný za veškerou lásku, kterou jsme mu dávali, protože jsme ho našli na ulici a přáli si ho se sestrou nechat. Dokonce si pamatuji, že jsme místo panenek vozili v kočárku právě našeho kocourka. Říká se, že kočka má devět životů, ale mně přišlo, že ten náš jich má nekonečně. Jednoho dne mu to v zimě uklouzl na balkóně a spadl z třetího patra. Od té doby si chodil takhle na procházky.

Pamatuji si jak každé ráno čekal na nás před školkou až půjdeme domů. Učitelky věděly, že je náš a tak každý den měl připravené mlíčko. Když uběhl asi rok, našly jsme u strejdy venku štěňátko. Byla to malá černá kulička. Hned jjme běžely za našima, že si ho chceme nechat. Nejdříve váhali, protože jsme stále měli našeho kocoura. Nakonec nám to dovolili a tak jsme si ho vzali domu. Dali jsme mu jméno Kelly. Náš kocour byl opravdu tak přátelský, že se brzy spolu skamarádili a byli nerozlučná dvojka. Samozřejmě pejska jsme museli odblešit, odčervit a vzít ho naveterinu. Zůstal s námi krásných sedmnáct let.

Co se týká našeho kocoura, bohužel jednoho dne se nám nevrátil, když šel na svojí procházku. Nechtěla jsem si připustit, že se mu něco stalo a tak jsem stále měla v hlavě, že nám ho někdo sebral. Mohlo se mu stát cokoliv, přejet ho auto, zranit se při pádu z třetího patra. Přeci jen takhle chodil každý den a tak to jednoho dne nemusel přežít. Ani nato nemyslím. Jen mě mrzí, že nemáme ani jednu fotografii. Od té doby jsem žádnou kočku neměla, naši jí už nechtěli. Pevně věřím, že se mi jednou poštěstí a pořídím si jí sama ve svém vlastním životě.

Mezitím jsme si také pořídili andulku, spíše byla mé sestry. Našeho pejska naštěstí vůbec nezajímala a bylo mu jedno, jestli si mu sedla na záda a nebo pochodovala po zemi. První andulku sestra brzy otrávila. Dávala jí až moc listů od pampelišek než měla. Brzy si pořídila další a ta už byla krásně ochočena. Klec měla neustále otevřenou, při každém přivolání přiletěla. Dokonce jedla z pusy nebo z talíře polévku. Občas nás nenechala ani najíst. Také byla zábava na ní koukat třeba při tanci na hudbu. Hlavně nejraději měla když nám mohla lézt po brýlích.

Po smrti mého pejska, který zemřel v únoru 2009, jsem chtěla hned nového. Naši bohužel nechtěli. Táta byl z toho hotový a bylo to poprvé, kdy jsem ho viděla brečet. Bylo to smutné a já jsem s nimi ani dovnitř na veterinu nešla. Nechtěla jsem vidět jak umírá. Museli jsme ho nechat utratit, byl totiž bohužel už nemocný. Bylo to pro něj i pro nás velké vysvobození. Stále ale na něj vzpomínám.

Díky svému příteli mám nového pejska, kterému jsme dali jméno Ben. Vzali jsme si ho přesně 23. prosince 2009 a naši z něj byli unešený i přesto, že nového nechtěli. Teď mu jsou krásné dva roky. Vzali jsme si ho z útulku, bylo mu teprve asi 6 týdnů. Bohužel byl vyhozen na ulici do té ukrutné zimy. Také kvůli tomu nese následky. Stále se bojí cizích lidí, když si ho chtějí pohladi, utíká. Má separační úzkost, bojí se být sám doma a tak nám ho přes den hlídá přítelova babička s dědou, když jsme oba v práci.

Přikládám pár fotografií bývalého i současného pejska. Docela jsem se rozepsala a tak raději budu končit.

kote

kote

Přeji všem zbytek krásného dne

malinke-kote

Milá malinke-kote, díky za obdivuhodný příbeh kocourka a krásné fotky vašich pejsků

 

Reklama