Po dlouhé době nám napsala čtenářka s nickem malinke-kote. Ujala se pejska, kterého někdo vyhodil v zimě na ulici a dnes nese následky. Proto mu pořídili kabátek. Přečtěte si příspěvek a podívejete se na fotku

Přeji všem pěkný i když chladný den, po dlouhé době se pokusím zase něco napsat. Když jsem viděla téma o zvířátkách, hned jsem věděla, že budu psát. Tohle téma mám ze všech nejraději. Jak už všichni víte, tak budu psát o svém pejskovi. Jiné zvířátko už nemám. Narodil se někdy v listopadu a tak je zřejmé, že mu zima nebude dělat velký problém. Sníh miluje a mráz mu nijak extra nevadí. Jen je škoda, že letos toho sněhu je opravdu málo.

Nedávno jsme zjistili, že je nemocný a mráz mu nedělá moc dobře. Asi je to tím, jak byl vyhozený na ulici v zimě, kdy opravdu byl velký mráz a hodně sněhu. Možná onemocněl právě v těchto mrazech a teď po dvou letech si nese následky.

Proto jsme se s přítelem rozhodli koupit mu kabátek. S oblékáním není velký problém, protože se nasazuje podobně jako kšíry, které mu dáváme.

kšíry

Docela mě tento kabátek nadchl. Není jenom zimní, ale je vhodný také do všech ročních období. Může se použít jako pláštěnka bez kožíšku a nebo s kožíškem na zimu.

ben

Když je sníh a námraza, kde je hodně soli, tak mu mažeme pacičky častěji. To už rád tolik nemá, začne si ty packy olizovat, když mu je namažeme. Takže musíme rychle pořádně promazat, aby tam toho krému tolik neměl. Boudičku nezateplujeme, protože žádnou nemá. Naštěstí bydlí v paneláku a tam těžko bude vpuštěn na zahradu :-)

Zasílám fotografii našeho Beníka s kabátkem a přeji všem zbytek pěkného dne

malinke-kote

Beník je moc pěkný pejsek, doufám, že už je v pořádku.

Jak chráníte před zimou své zvíře vy, milé ženy-in? Nebo jich máte víc? Chováte užitková zvířata, která jsou většinou venku? Jak snáší letošní kruté mrazy? Jak jim ulehčujete život?

Napište nám na redakce@zena-in.cz

Reklama