Pro mnohé pracující matky mohou být víkendy paradoxně zdrojem daleko většího stresu než dny pracovní, které mají svůj zaběhlý rytmus ohraničený školou, obědy v jídelně, kroužky, lehkou večeří a čtením před spaním.

Pokud jste ve všední dny v práci, na pořádný nákup čas nezbývá. A tak se v pátek „po šichtě“ řadíte do fronty podobných zoufalců, kteří v nejbližším nákupním zařízení zkouší nahromadit zásoby potravin pro své rodiny na dva volné dny, včetně jejich transportu domů. A to vše tak nějak jako by mimochodem, protože samozřejmě jsou tu další povinnosti jako velké prádlo, otravný úklid a hladová rodina.

procházka

Takto s hořkostí hledíme na omílané přání pěkného víkendu, že?

Před prací člověk pravděpodobně neuteče, a ani to snad není jeho cílem, ale měl by umět zastavit a dobít včas baterky. Zjistili jsme u žen, které se nehroutí, pár užitečných tipů, jak na to.

Jděte do přírody!

I kdyby to měl být park ta domem, vyrazte a nadýchejte se aspoň během jednoho volného dne pořádně venkovního vzduchu.

Nedbejte na to, že prší nebo se vám nechce a raději byste po všech těch úmorných úkolech zůstala zalezlá v koutě. I krátká procházka na čerstvém vzduchu udělá vašemu zdraví mamutí službu. Ideální je samozřejmě les, který prý působí vskutku antidepresivně. Však si vzpomeňte, jak to bylo ve filmu Sissi, mladá císařovna. Otec jí říkal: Když budeš mít starosti, zajdi do lesa a vnímej ho srdcem.

Dejte si kvalitní oběd

Ačkoliv moderní životní styl svádí používat v rámci ušetření času polotovary, aspoň o víkendu si uvařte poctivé jídlo z dobrých surovin (no ano, za předpokladu, že je máte od pátku nakoupené nebo vám není zatěžko pro ně zajít třeba ještě v sobotu dopoledne).

  • A nejlépe navařte hned v množství jak pro rotu vojáků. Když už se do toho dáte, ať to stojí za to. Zbylé jídlo se dát zamrazit a ve všední den jako když se najde.

Druhou příjemnou alternativou je zajít si s rodinou do nějaké dobré restaurace na oběd. Z obyčejného jídla si vytvořte událost, kdy si v klidu můžete povyprávět zážitky z celého týdne. Děti nebudou odbíhat k počítači, partner k televizi s fotbalem a vy budete mít pocit svátečního dne. Asi to nejde každý víkend, ale jednou za čas se finance na takovou událost snad někde jinde pošetří.

Poznávejte historii

Naše země má opravdu obrovské bohatství v podobě krásných hradů a zámků. Využívejte volné dny k jejich návštěvám. Také dětem nevšední vstřebávání historie bude ku prospěchu. Na informace získané v terénu se hned tak nezapomíná...

  • A je třeba si připomínat naši historii...

Dopřejte si masáž a pořádný odpočinek

Pokud jste každý všední den zapřažená v dvousměnném provozu v práci a doma, zkuste si domluvit aspoň o některém víkendu pár volných hodin. Aroma masáž nebo jiné hýčkání vašeho těla v pohodové atmosféře vás vyladí do formy a s úsměvem na rtech pak budete čelit všem dalším úkolům.

Lucie Tvrdoňová, která zde před časem radila, jak zhubnout do plavek, má pro to hezký výraz, říká tomu BARBIE DAY.

Přečtěte si také:

Reklama