Léto je v plném proudu a s ním i zasloužené dovolené. Řadu z vás vytoužený čas odpočinku teprve čeká, a tak možná přijdou jako varování vhod příběhy dvou čtenářek, které podcenily některé detaily. U dovolené totiž platí dvojnásob, že není důležité, jak a kam, ale hlavně s kým...

Vzpomínáte si na kouzelný film Svatební cesta do Jiljí? Josef Abrhám v něm testuje svojí nastávající - Libuši Šafránkovou, aby tzv. nenaletěl a věděl, do čeho jde. Ne nadarmo se říká, že společná dovolená, zvlášť když vše neplyne tak, jak má (a co si budeme povídat, to se stává celkem často), prověří vztah lépe než roky společného všedního soužití.

holiday

  • Minule jsme si připomněli věci, které by neměly chybět v zavazadle na týdenní dovolenou u vody, dnes si naznačíme, co by bylo ještě dobré před odjezdem promyslet...

Moje tlustá řecká dovolená (Alice)

Mám celkem ráda lidi, a tak mi nijak zvlášť nevadilo, když manžel vloni navrhl, že na dovolenou k moři pojedeme s jeho rodiči a rodinou jeho sestry. Bohužel jsem litovala už po pár hodinách. Vše se muselo dělat společně, nepřicházelo v úvahu, že bychom s manželem měli chvilku pro sebe.

Navíc bylo třeba stále vyvařovat, takže z dovolené si pamatuji nejvíc, jak ze mě kape pot nad sporákem a horu nádobí v kuchyňce, která nešla ani pořádně větrat.

Chyba byla, že jsme se dopředu nedomluvili a neřekli si, jaké kdo má představy o čase stráveném na společné akci. Zatímco my bychom těch pár dní vyžili na místním fast foodu, který nebyl až tak drahý, případně nějakém tom chlebu s pomazánkou a ovoci, ostatní museli mít tři teplá jídla denně a dvě svačiny.

Manžel tehdy dost slabošsky rezignoval a nechtěl se své rodině postavit. Letos jsem již moudřejší a zařídila jsem dovolenou jen ve dvou...

Léto s kovbojem (Dagmar)

Na naši první společnou dovolenou dlouho nezapomenu. Z mého přítele se totiž pod vlivem jižního italského slunce stal temperamentní kovboj, kvůli kterému jsme nabourali auto a dostali se do konfliktu s místními obyvateli.

Do té doby to byl spolehlivý a ne příliš průbojný chlápek, jenž nade vše miloval svá čísla a vydělával si jako celkem vyhledávaný účetní. Po dvou dnech dovolené mi bylo jasné, že jsem svého milého prakticky neznala. Nevím, zda to bylo tím, že mu slunce příliš zahřálo hlavu, nebo že cítil, že není pod kontrolou prostředí, které zná, ale předváděl vskutku neuvěřitelné věci, které vyvrcholili otevřeným konfliktem s italským řidičem náklaďáku.

Ten samozřejmě na turisty, kteří jeli po serpentinách velmi opatrně, hleděl jako na obtěžující hmyz, který zdržuje jeho byznys. Troubil na nás a snažil se předjet v těch nehroznějších místech, která si dovedete představit. Já osobně bych asi zastavila na krajnici a nechala ho předjet, ale můj milý se rozhodl, že mu ukáže, kdo je tady v právu. Jenže když se nakonec Ital rozhodl k akci (mimochodem v zatáčce, kde nebylo vůbec vidět), nabral svým vyčnívajícím zadkem náš bok a bylo cítit, že to nebude jen pouhé škrábnutí.

To už byl přítel opravdu nepříčetný a začal stejně riskantně předjíždět náklaďák, aby si to s ním vyřídil. Udělal si pár metrů náskok a pak zaparkoval „na štorc“, jak to známe u policejních aut z amerických filmů. Já jsem s jekotem vylezla z auta a snažila se dostat do bezpečné vzdálenosti, protože jsem si nebyla jistá, zda ho ten chlápek pod vlivem adrenalinu prostě nesmete z cesty. Vystoupil a začali se s mým přítelem štěkat, došli i na šťouchání a plivanec do tváře. Nakonec svorně přivolali policii...

Na jednu stranu jsem na přítele byla pyšná, jak to zvládnul, ale raději mám svého účetního doma... :-)

Přečtěte si také:

Zkuste také:

Reklama