Každý leden je plný článků o novoročních předsevzetích. Skáčou na nás z internetu, tištěných časopisů, televizních i rozhlasových programů. Mluví se o nich v práci, občas i doma. Na první pohled to „jejich rojení“ připomíná chřipkovou epidemii...

Jak jste asi poznali, nejsem příznivcem novoročních předsevzetí, mezi kterými kraluje už několik desítek let hubnutí. V zimě je člověk často rád, že je rád - na změnu životního stylu síla (ani pomyšlení) není. A nemůžeme se za to na sebe ani zlobit.

žena

Copak je přirozené uprostřed ponurého období, kdy jsou sice k dostání jahody od dvanácti MĚSÍČKŮ (přesněji ze zemí úrodného PŮLMĚSÍCE nebo tak nějak podobně), ale toho sluníčka nám dopřáno příliš není, něco měnit?

Ale pokud už jste do toho šli, tak tady je pár tipů, jak to tentokrát dát na jedničku, nebo si z toho aspoň nedělat moc hlavu.

  • Jaro se totiž blíží a to se pak dají dělat věci!

I na jaře ovšem budou platit tři důležité zásady úspěchu:

1. Přesvědčte se, že to děláte skutečně pro sebe

„Ty jsi nějak přibrala, viď?“ zeptala se jednou sladce jistá Jana Anny, protože jí záviděla pěknou ženskou postavu a potřebovala si na „kamarádce“ vyléčit své mindráky.

Od té doby si Anna hlídá svou váhu, o kterou se před tím nijak zásadně nestarala, protože to nepotřebovala, až s hysterickou důsledností.

  • Někdy je slovo ta nejmocnější zbraň a stačí jen trochu podlomená sebedůvěra a už se člověk veze. Nenechte se ovlivňovat!

2. Nezlobte se na sebe kvůli neúspěchu

Člověk je tvor omylný a chybující. Nic na tom nezmění to, že je nový rok a má jít údajně vše lépe. Pokud si zapálíte po třech dnech cigaretu, nebo vyluxujete o půlnoci ledničku, protože toho na vás bylo prostě moc, neobviňujte se.

  • Spíš hledejte cestu, jak na své problémy nebýt sama.

3. Najděte si parťáka nebo ještě lépe rovnou celou partu

Ve dvou se to lépe táhne, to je známá pravda. A sdílená starost je poloviční starost, víme všechny. Proto se nepouštějte do zásadních změn bez pomoci ostatních. S rodinou se obvykle moc počítat nedá. Ne že by nechtěli pomoci, ale kolikrát to zkrátka nedovedou.

Ideální jsou v podstatě cizí lidé, které spojuje stejná „bolest“. Ale to není vše. Je zapotřebí, aby tuto skupinu statečných někdo odborně vedl.

Tak pěkný nový rok a ať se zadaří.

A víte, které předsevzetí je nejdůležitější?:

Že se budete mít ráda taková, jaká jste!!!

Přečtěte si také

Reklama