Obavu o to, že letos u dveří nezabuší rodiče s malými koledníky, vyslovila ve svém příspěvku k dnešnímu tématu čtenářka Verulinka. Důvod? Nepříznivé počasí...

Co myslíte, milé čtenářky, vyrazí letos na koledu omladina? Čtenářka Věrulinka se obává, že ne...


Zdravím a přeji krásný den všem na ženě-in.
Velikonoce, svátky jara, jsou letos v ohrožení díky počasí. Tady, je dokonce -1 st. Letos nebude chodit tolik koledníků, hlavně malých koledníků, ti jsou tak kouzelný vždycky. Určitě s nimi rodiče nebudou chtít chodit v zimě, moc veselé svátky nebudou.
Vloni to bylo úžasný, bylo pěkný počasí, dokonce jsme s koledníky seděli venku pod slunečníkem, letos budeme sedět u kamen a topit.
Ale velcí koledníci, zajisté přijdou, hlavně ti dospělí, ti si to nenechají ujít, ti si už připravují pořádnou pomlázku. Už se hlásili, chystej si zadnici a žádný polštářek, ten vyndáme. Kdepak nevyndají, ale zadnici si už chystám na výprask. Hlavně od souseda, ten se přímo vyžívá, zmeteček jeden a ještě chce pořádnou koledu, v podobě dobrého pití, nejen on, všichni mužský. No, nejen pití, ale i vajíčko si vezmou, přece musí dodržet tradici. Vloni jsme mohli odpoledne mimo polévaní chlapů i grilovat, letos bohužel, kdo bude sedět v zimě u grilu. Letos jsme si se sousedkou koupily levný voňavky, už dopředu díky předpovědi počasí, nám bylo jasný, že mužský nebudeme letos polévat vodou. Přece si nebudeme doma dělat nepořádek, ale vonět „smrdět“ budou řádně, po levné vůni, to vyvětráme.
Místo grilování jsme naplánovaly se sousedkou domácí oslavu, rozdělily jsme si, co která nachystá. Budou samý dobroty, chlebíčky a dobré pití. Sladké chybět nebude, to upeču i pro ně, sousedovi i jejich dceři, moc chutná moje sladké pečení. Slavit budeme, veselit se také, jenom nám bude chybět sezení venku a grilování.

Všem přeji, včetně redakce krásné prožití svátků jara a ženám-in, pořádný výprask.

Prani

Zdraví,
Věrulinka

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 6. dubna 2012: Velikonoce

  • Máte ráda Velikonoce?
  • Chystáte se na ně, nebo je bojkotujete?
  • A jak vlastně ty vaše Velikonoce vypadají?
  • Pečete beránka? Zdobíte vajíčka? Chystáte se na pomlázku? Poléváte chlapce vodou? Chodíte na mši? ...

Pište mi své velikonoční postřehy. Jsem opravdu zvědavý, jak tento svátek u vás probíhá, jestli ctíte velikonoční tradice, nebo se jim vyhýbáte, anebo třeba máte nějaké vlastní... Své příspěvky mi posílejte na redakční e-mailovou adresu (viz níže), a to nejpozději 6.4.2012 do 15.00 hodin. Chcete-li mít šanci na pěkný velikonoční dárek, který mám tentokrát připravený pro tři přispěvatelky, ať je váš text dlouhý alespoň jako tento odstavec. A co že to bude tentokrát za dárek? Sladký velikonoční balíček Toffifee, který vidíte níže na obrázku.

Toffifee

Reklama