Sledovat pětileté dítě v triku s límečkem a kšiltovkou na hlavě, jak se soustředěně tváří,  když si vybírá hole a dráhu „puttu“, nebo vede „zasvěcené“ hovory se svým „kedíkem“, je pro rodiče a prarodiče opravdový zážitek.

Obecně je sportování nejoblíbenější společnou aktivitou u 43 % rodin z měst nad 100 tisíc obyvatel, a téměř u poloviny pražských rodin. Zájem o druhy sportu, které rodiče s mladšími dětmi mohou provozovat společně, vyplývá především z omezených možností přirozeného pohybu ve městech. Podle údajů společnosti KPMG Golf participation in Europe 2013 je v Česku 13 procent golfistů v juniorském věku

Malí předškoláci v doprovodu dědečků a babiček, ani starší děti s rodiči nejsou na fairwayích výjimkou. Svět bílých míčků přitahuje jako magnet všechny věkové kategorie. A kdo této kouzelné a napínavé „královské hře“ v dětství podlehne, v dospělosti se jí nevzdá, a má krásného koníčka do pokročilého věku. Ostatně, golfisté tvrdí, že čas strávený na greenu se do běžné délky života vůbec nezapočítává. Něco na tom bude: golf se hraje v krásném a klidném prostředí na čerstvém vzduchu, nevyžaduje zvláštní fyzickou dispozici a přitom pomáhá udržovat dobrou kondici i náladu. Za zmínku stojí, že hru mohou provozovat i děti, kterým zdravotní stav nedovolí věnovat se jinému sportu. A jak říká Head Pro Jiří Vozka z Nikon Golf Academy Praha/Zbraslav : „Smyslem golfové hry je odcházet z hřiště s pocitem příjemně stráveného času…“  

Golf

Putter a míček = ztišení i zpestření života dětí

„Golf upřednostňuje hravost, a nenásilnou formou přispívá k tělesnému i duševnímu rozvoji -naučí děti koordinovat pohyby, ovládat ruce i nohy, a navíc se při hře procvičí téměř všechny svalové partie,“ vysvětluje Jiří Vozka, a upřesňuje: „Například puttování rozvíjí trpělivost a přesnost, trénink odpalů zase soustředění na míč a cíl. V přirozeném prostředí hry si osvojují golfovou etiketu a vytvářejí smysl pro fair play.“ Pod odborným vedením trenéra se malí golfisté učí chápat, proč je něco vyvedlo z míry, a jak se s tím vyrovnat. Schopnost sebeovládání si přenášejí do každodenních situací, a získávají tak neocenitelný vklad do života. Ostatně, podle chování spolehlivě poznáte i malého hráče: je ohleduplný, respektuje druhé a používá zdravý rozum…

Golf

Nový fenomén: rodinná hra

Obecně je sportování nejoblíbenější společnou aktivitou u 43 % rodin z měst nad 100 tisíc obyvatel, a téměř u poloviny pražských rodin. Zájem o druhy sportu, které rodiče s mladšími dětmi mohou provozovat společně, vyplývá především z omezených možností přirozeného pohybu ve městech. Podle údajů společnosti KPMG Golf participation in Europe 2013 je v Česku 13 procent golfistů v juniorském věku: „Golf je v tomto směru ideální,“ říká Jiří Vozka. „V naší akademii jsou děti od pěti do osmnácti let. Někteří rodiče jsou sami aktivní golfisté, a vyhovuje jim, když mohou dát své děti do kurzu, místo aby sháněli hlídání, a navíc mohou po čase jezdit hrát společně. Mám také řadu rodičů, kteří vozili děti na trénink a pak na ně čekali v restauraci u kávy nebo v autě, a pak zjistili, že je jednodušší a příjemnější potrénovat sám. Golfová hra nabízí různé výkonnostní kategorie, a tím pádem mohou rodiče i děti hrát a soutěžit společně.“ Přestože je golf venkovní sport, díky indoor centrům lze pohodlně trénovat i během zimy: „V tomto období je ideální začínat. Malý adept v teple a klidu osvojí základy švihu, „otrká se“, a s nástupem jara neztrácí čas učením základů,“ vysvětluje profesionální trenér, a dodává, že s NGAC se dá za golfem vyjet i do tepla. Pokud ještě váháte, jaký sport dítěti vybrat, zkuste mu nabídnout golf. Ve světě bílých míčků se rozhodně bude cítit dobře.

Golf

Co je co?

Golfová přípravka – pro děti od 5 let golfové prvky jsou začleněny do přitažlivých pohybových her, trénink je zaměřen především na koordinační cvičení.

Základní trénink – 70 % všeobecné tělesné přípravy a 30% speciální golfové přípravy. Základní dětskou sadu tvoří dřevo s větší lehkou kovovou hlavou, železo a putter.

Speciální trénink – 40% všeobecné tělesné přípravy a 60% speciální golfové přípravy. Kompletní dětskou sadu tvoří šest golfových holí, sandwedge a putter. Od 10 do 12 let se výuka zaměřuje na radost z pohybu a vytváření předpokladů pro získání optimální techniky. Od 12 do14 let už se vytvářejí individuální cíle, které podporují motivaci a sebedůvěru. Analyzuje se švih, probírají se pravidla a taktiky golfové hry.

Vrcholový trénink hráč trénuje na základě individuálních dispozic zdolávání různých herních forem na hřišti.

Zdroj: tisková zpráva

Reklama