5ee09ccc4798eobrazek.png
Za nedávným rozkvětem Malešova stojí aktivity podnikatele Ondřeje Slačálka, které započaly rekonstrukcí tvrze už před 18 lety. Po ní přišlo otevření pivovaru, muzea, kempu a restaurace. Letos se Slačálek rozhodl všechny tyto zážitky představit v rámci projektu Zažij Malešov. “Chceme, aby návštěvníci Malešova zažili atmosféru této malebné obce, která je okamžitě pohltí a zařadí ji na seznam oblíbených míst, kam se budou rádi vracet ať už s rodinou na výlet, kolegy na teambuilding, s přáteli, nebo partnerem. Celý koncept je vymyšlen tak, aby tu bylo opravdu pro každého něco,” upřesňuje Slačálek.
5ee09d1787d61obrazek.png
Největším lákadlem je středověký luxusní kemp, který nabízí netradiční způsob ubytování v podobě glampingu. Bílé prostorné stany připomínající vojenský tábor nadchnou i odpůrce klasického stanování, protože zde najdou nejen postele a čisté povlečení, ale i koupelnu s vlastní toaletou, sprchou a zásuvkou. Ve podobném duchu je zařízena i přilehlá krčma Na konci světa. Zdejší kuchyně vychází z receptů, podle nichž se vařilo ve středověku, avšak v novodobém stylu. Pokrmy jsou totiž upravené tak, aby chutnaly modernímu strávníkovi. Manažer restaurace David Kohout a šéfkuchař Pavel Martínek připravují menu z lokálních surovin, inspirují se středověkou kuchyní a zapáleně modernizují dochované recepty.
5ee09dc120c4dobrazek.png
Mezi další aktivity Malešova patří ochutnávka piva v místním Přátelském pivovaru, prohlídka středověké tvrze nebo muzea, které vtipně představuje historické milníky obce a glosuje velké dějinné události v kraji. Blízké okolí pak láká k zajímavým výletům pěšky i na kole. Návštěvníci mohou vyrazit například do 8 kilometrů vzdálené Kutné Hory. Přímo Malešovem pak vede okružní naučná stezka Cestou husitských hejtmanů se zastávkou u nedaleké zříceniny hradu Sion.
5ee09d7751859obrazek.png

Podrobné informace k jednotlivým aktivitám najdete na Malesov.cz
5ee09deab3541obrazek.png

Reklama