O dlouhých prostojích při volání záchranné služby k započínajícímu porodu píše čtenářka Mamina73. Do porodnice se dostala těsně před narozením miminka...

Čtenářka Mamina73 má s rychlou záchrannou službou nedobrou zkušenost. To slovo „rychlá“ moc nesedí...


V loňském roce jsem volala jednou rychlou záchrannou službu, ve chvíli kdy jsem potřebovala odvézt do porodnice. Napřed se mnou 5 minut operátorka sepisovala, kam má jet, proč, ve které porodnici jsem registrovaná, poté zjišťovala, jestli porodnice přijímá pacienty. I když jsem hlásila, že mám kontrakce po 4-6 minutách, ale nepravidelně, tak mi řekla, ať jdu klidně domů a ještě počkám. Trvala jsem si na tom, že bych raději jela do porodnice, že rodím po čtvrté a nerada bych porodila doma. Stanoviště záchranek máme dvě ulice od mého bydliště, proto jsem si řekla, že bude lepší jít čekat před dům, aby na mě nemuseli čekat, než se vypravím z domova. To jsem ještě netušila, že budu před domem poskakovat 19 minut, než sanitka dorazí. Po příjezdu lékař vypsal dokumenty a na mou připomínku, že by bylo lepší asi jet, pokud nemám porodit v sanitě, mi odpověděl, že bez vypsaných papírů nemůže do porodnice přijet. Vyplňoval je dalších 15 minut, to už jsem cítila kontrakce opravdu často. Malý se narodil necelých půl hodiny po příjezdu do nemocnice.

A druhý telefonát byl také loni, to jsem volala hasiče, protože na sídlišti hořela popelnice s papírem, vedle ní byla zaparkována auta, naštěstí přijeli za chvilku a popelnici uhasili, s auty se nic nestalo.

Mamina73

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 29. 1. 2013: Tísňové volání - jak často ho využíváme

  • Kdy jste naposledy volala některou z linek tísňového volání a při jaké to bylo příležitosti?
  • Jak často tísňové linky používáte?

Své příspěvky k tomuto tématu mi posílejte nejpozději 29.1.2013 do 14.30 hodin na e-mailovou adresu redakce (viz níže). Jednu z přispěvatelek odměním pěkným dárkem, totiž knihou Výživou proti rakovině z nakladatelství iKAR a také stylovým diářem na letošní rok od firmy Albi. Pokud chcete mít šanci na získání dárku, ať je váš příspěvek dlouhý alespoň jako tento odstavec textu.

bookdiar

Reklama