deti

Dětská móda byla až do poloviny osmnáctého století pouhou zmenšeninou a přesnou kopií módy dospělých. Malé holčičky z bohatých rodin trpěly v brnění z hustě naskládaných kostic a vysokých koturnech, které jejich drobné postavičky uměle zvyšovaly. Zřejmě pod vlivem Rousseauových vychovatelských názorů se začalo hovořit o tom, že je to zdraví škodlivé a nevkusné.

deti

Ale proces, kdy se dětské oblečení stalo samostatným oborem, trval ještě dlouhá desetiletí a byl dovršen až ve století dvacátém.

deti

Ale jak tak pozoruji dětskou módu dnes, mám pocit, že se zase začíná té „dospělácké“ přibližovat. Malé slečny se prostě chtějí svým maminkám podobat a módní trendy se tomu přizpůsobují. Samozřejmě, že už to není v takové míře, jak tomu bylo kdysi. Naštěstí.

deti

Ale všimněte si, že i letošní dětská a hlavně dívčí móda má stejné inspirační zdroje, jako móda dospělých.

deti

Venkovskou romantiku v krásných pastelových barvách s květinovými vzory, doplněnou legínami, elegantními svetříky a kabátky. A také velice oblíbený námořnický styl, který v nás vyvolává nostalgii starých časů. Vždyť móda matrosků - námořnických oblečků se dětskou módou táhne jako červená nit už od dob královny Viktorie.

deti

Jak se vám líbí tato dětská móda?

Ukázky na našich obrázcích jsou z kolekce dětské módy Monnalisa (nahoře) a InStyle.

 

Reklama