shutterstock-1669340935.jpg
Foto: Shutterstock

Ponza
Ponza byla po staletí oblíbeným letním útočištěm Římanů. Přestože v přístavu pravděpodobně zahlédnete jachtu nějaké mezinárodní popové hvězdy, nepanuje zde takový chaos a turistický ruch jako v mnoha známějších italských letoviscích. Chcete-li si ostrov opravdu užít, pronajměte si v hlavním přístavu loďku a stravte den objevováním skalnatých zátok a průzračných vod.

shutterstock-1439768849.jpg
Foto: Shutterstock

Giglio
Když se řekne Toskánsko, možná si hned nevybavíte ostrovy, ale měli byste. Ostrov Giglio je součástí toskánského souostroví a je vzdálen jen kousek trajektem od pevniny. Průzračná voda a status chráněného ostrova jsou rájem pro potápěče a pláž Campese musíte prostě vidět. Je nádherná!

shutterstock-1686890404.jpg
Foto: Shutterstock

Favignana
Tento nenápadný ospalý ráj na západním pobřeží Sicílie nabízí vodu v odstínech modré, o kterých jste ani netušili, že existují, a také jednu z nejlepších italských zmrzlin. Citlivé duše si však musí dávat koncem jara a začátkem léta pozor. Koná se tu poměrně krvavý lov tuňáků.

shutterstock-1872727741.jpg
Foto: Shutterstock

Budelli
Budelli je součástí národního parku La Maddalena a jedním ze sedmi ostrovů u severního pobřeží Sardinie. Jeho hlavní atrakcí je pláž Spiaggia Rosa s jemným růžovým pískem na jižním pobřeží. Křehký ekosystém, který tento fenomén vytváří, je možné pozorovat pouze z bezpečné vzdálenosti, ale nedaleko můžete relaxovat na úchvatné pláži Cavaliere.

shutterstock-92696470.jpg
Foto: Shutterstock

Procida
Tento ostrov u neapolského pobřeží je jako stvořený pro básníky a romantiky. Posloužil jako kulisa ke klasickému italskému filmu Il Postino (1994). Vyšlápněte si na nejvyšší bod malého ostrova a pořiďte si dokonalý snímek rybářských domků. Na památku nebo na Instagram.

shutterstock-1427589995.jpg
Foto: Shutterstock

Salina
Salina patří k nejpůvabnějším Liparským ostrovům, ale také k těm nejklidnějším. Jde o ostrov plný dobrého jídla. Od street food až po  restaurace s michelinskou hvězdou. Všude se najíte skvěle!

shutterstock-1175522554.jpg
Foto: Shutterstock

Stromboli
Pokud toužíte po drsném a ohnivém dobrodružství, přemístěte se ze Sicílie na Stromboli. Vydejte se na jednu z nejaktivnějších italských sopek. Případně se můžete vydat na plavbu při západu slunce a sledovat přírodní ohňostroj z vody.

shutterstock-1040069959.jpg
Foto: Shutterstock

Monte Isola
Pokud dáváte přednost sladkovodním jezerům před oceány, máte štěstí. Monte Isola leží mezi jezery Como a Garda, je největším jezerním ostrovem v Evropě a téměř bez ruchu autodopravy. Výjimku tvoří starosta, kněz a záchranná služba. Vydejte se na procházku a prohlédněte si středověké a renesanční kostely, vily a zahrady tohoto pohádkového ostrova.

shutterstock-1484264363.jpg
Foto: Shutterstock

Mazzorbo
Za necelou hodinu jízdy můžete opustit davy a chaos Benátek a strávit nějaký čas na ostrově Mazzorbo. Není toho zde mnoho, ale i to je součástí zdejšího kouzla. V restauraci Venissa si můžete dát jídlo oceněné michelinskou hvězdou a pak se projít po barevném ostrově Burano, který je spojen lávkou pro pěší.

shutterstock-1504671344.jpg
Foto: Shutterstock

San Domino
San Domino je největší z pěti malých ostrovů v Jaderském moři u jihovýchodního pobřeží Itálie, severně od poloostrova Gargano. Za písečnou pláží a azurovou vodou se vydejte do Cala delle Arene. Milovníci potápění mohou nedaleko pobřeží prozkoumat vrak lodi z římské doby.

shutterstock-1239365959.jpg
Foto: Shutterstock

Palmaria
Pět městeček, která tvoří Cinque Terre, bývá přeplněno turisty. Místo toho, abyste se mačkali na zdejších plážích, utečte na nedaleký ostrova Palmaria, který je na seznamu světového dědictví UNESCO. Až se projdete po promenádě lemované palmami, pochopíte, proč se tímto místem údajně inspiroval Botticelli při malování obrazu Zrození Venuše.

shutterstock-1192738699.jpg
Foto: Shutterstock

Pantelleria
Jezero ve tvaru srdce, známé jako Venušino zrcadlo, je jen jedním z úchvatných kousků filmové krajiny Pantellerie. Na sopečném ostrově, který se objevil na filmovém plátně ve filmu Tildy Swintonové Větší poprask (2015), se nachází také mnoho horkých pramenů, a dokonce i prehistorické hrobky, které jsou ve skalnatých kapsách a jeskyních v horách. Pokud máte chuť na sladké, ochutnejte víno passito vyráběné z ostrovních hroznů zibibbo.

Zdroj informací: National Geographic, Smarter Travel, Euro News

Reklama