grilování

Co obvykle grilujete? Kus masa, klobásky, zeleninu, špekáčky, sýr? My jsme tentokrát na gril hodili úplnou všehochuť. Něco pro vegetariány, masožravce, milovníky sýra. Jídla bylo dosti a všichni byli nadšení. Inspirujte se na nadcházející víkend.

Mám ráda, když je při grilování na stole velký výběr pro všechny. Nejen jeden druh masa a nějaký salát. Ale několik druhů masa, v různých marinádách, chutné klobásky, několik salátů, pečené brambory, čerstvé bagety, naložená zelenina, sýry. Prostě všehochuť, ať si to své najde každý.

Ryby a mořské plody

Mám pocit, že tyhle dobroty nepotřebují žádné velké dochucování. Proto je většinou jen velice lehce osolím, opepřím, zasypu nadrobno nasekanou cibulí nebo šalotkou, trochou bylinek a zakápnu olivovým olejem.

Doporučuji vyzkoušet i variantu, že rybu ugrilujete jen lehce potřenou olivovým olejem a osolenou a po sundání z grilu ji potřete směsí bylinek, olivového oleje, kousku česneku. Získá skvělou a intenzivní chuť. Trochu jinou než jsme zvyklí.

Ryby i další mořské plody grilujeme pouze krátce, neusušte je. Na ryby používejte praktické mřížky. Budou se vám dobře otáčet.

grilované žampiony

Grilované žampiony

Žampiony očistěte a rozpulte. Posypejte kořením, zakápněte olejem a důkladně promíchejte.

grilované žampiony

Grilujte. Ideálně na grilovacím hliníkovém tácu. Podávejte třeba jakou součást výborných zeleninových talířů. My jsme servírovali s plněnými chilli papričkami, které milujeme.

grilované žampiony

Grilovaný hermelín

Ten je prostě dokonalý a nesmí chybět téměř na žádné naší grilovačce. Alespoň dva kousky, o které se potom téměř popereme :-) Říkám hermelín, ale jde spíš o zažitý výraz pro jakýkoliv sýr s bílou plísní. Značku si vyberte podle sebe a své chuti. Já ráda používám grilovací sýr z Lidlu nebo nový grilovací President.

Záleží totiž hlavně na tom, jak ho pěkně ugrilujete do tekutého stavu, dobře okořeníte a doplníte omáčkou. Jenže většinou je tak moc dobrý, že stačí jen okořenit, a omáčku není potřeba.

grilovaný sýr

  • sýr s bílou plísní
  • bylinky
  • olivový olej
  • kořenící směsi
  • chilli
  • a spousta dalších surovin

Připravte si velké čtverce alobalu. Sýr vybalte z obalu, ve kterém jste ho koupili a ochuťte. Já ráda zakápnu olivovým olejem a přidám čerstvé bylinky. Nebo olivový olej a oblíbenou kořenící směs.

Pořádně zabalte, uzavřete a nechejte grilovat. Délka grilování záleží na tom, jak moc máte rozpálený gril. Občas sýr trochu zmáčkněte, až bude měkký, můžete ho sundat.

grilovaný sýr

A pak už jen rozbalit a pochutnávat si. Zkuste ho třeba máznout na čerstvou domácí bagetu.

grilovaný hermelín

Bez čeho se neobejdou vaše grilovačky? Musíte mít kus masa, dobrý salát nebo vám stačí klobásky a kus chleba? Dejte nám své oblíbené tipy.

Krásné grilování přeje Elly.

Co dobrého ke grilování? Pár tipů od nás.

bagety

salát s cizrnou

Reklama