I malé kuře se může stát největším hrdinou na světě!

Písničky k filmu nazpívali Dan Bárta a Kryštof Michal (Support Lesbiens).

Pohádka plná legračních zvířátek vychází na Disney DVD za 499,- Kč.

 

 

DVD Bonusy

Disney v zákulisí

o       Vystřížené scény, alternativní začátky filmu

o       Jak se klubal Strašpytlík – film o filmu

Zábava a hry

o       Kde je rybíz? Hra

Hudba a něco navíc

o       „One Little Slip“ („Já se jen splet“) – Karaoke a zpívej s námi

o       "Shake Your Tail Feather“ Hudební video Cheetah Girls

o       „One Little Slip“ Hudební video The Barenaked Ladies

 

 

O snímku

Tentokrát pro Vás studio Disney připravilo zcela nový, počítačově zpracovaný animovaný snímek Strašpytlík. Tato dobrodružná, humorná pohádka vypráví o malém kuřátku, které vyvolá ve svém okolí falešný poplach zprávou, že padá obloha. Ve skutečnosti však na hlavu popletenému kuřátku spadl jen žalud a ono je teď celému městu pro smích. Strašpytlík je však pevně odhodlán svou reputaci napravit a ukázat svému okolí, a hlavně svému taťkovi, že přeci jen je kus chlapa a ne žádná padavka! Právě když se mu to začíná dařit, spadne však z nebe skutešně cosi podivného, neviditelná vesmírná loď, která má za úkol zničit Zemi! Strašpytlíkova zpráva vyvolá paniku, pochybnosti, a hlavně nedůvěru. Ještě že Strašpytlík má své přátele  Rybíze, Kačku, Mrňouse, Číra a další. Společně s nimi vymyslí plán na záchranu světa a stane se tak z něj skutečný hrdina!  

 

 

 

O tvůrcích

MARK DINDAL (režie/námět) se věnuje umění animace již přes 25 let a Strašpytlík je jeho třetím celovečerním režijním počinem. Jako režisér debutoval v roce 1997 filmem Kočky netančí, po němž v roce 2000 následovalo komediální dobrodružství z produkce Disneyho Není král jako král. Dindal se narodil ve městě Columbus v Ohiu a vyrostl na Disneyho animovaných klasikách. Už v mládí věděl, že se chce tomuto řemeslu v budoucnu věnovat. Animaci studoval na prestižní CalArts a v roce 1980 odstartoval u Disneyho svou profesionální kariéru. Nejdříve pracoval jako animátor efektů na filmech Liška a pes, The Black Cauldron, Mickeyho vánoční koleda a The Great Mouse Detective. Po krátké přestávce, kdy se věnoval projektům jiných studií, se vrátil k Disneymu jako vedoucí vizuálních efektů u filmů Malá mořská víla a The Rescuers Down Under. Kromě toho se podílel na několika dalších projektech studia, mimo jiné na filmu Aladin, u nějž zastal pozici animátora efektů. Zrežíroval také animovanou část hraného filmu Rocketeer.

 

JOHN DEBNEY (hudba) je v současné době jedním z nejžádanějších skladatelů Hollywoodu a v tomto roce byl nominován na Oscara za hudební doprovod k dramatu Mela Gibsona Umučení Krista. Během své bohaté kariéry složil hudbu k mnoha filmům i televizním pořadům. Mezi filmy z poslední doby patří Deník princezny a jeho pokračování Deník princezny 2: Královské povinnosti, Život s Helenou a Sin City – město hříchu. Do jeho filmografie dále patří filmy Vánoční skřítek, Božský Bruce, Můj soused zabiják 2, Starosti starosty, Spy Kids, Spy Kids 2: Ostrov ztracených snů, Jako kočky a psi, Tuxedo, Nebezpečná známost, Král Škorpion, Na křídlech vážky, Není král jako král, Před svatbou ne!, Flek, Tajemství loňského léta, Lhář, lhář, Konec světa, Inspektor Gadget, Papoušek Paulie, Relic, Můj nejoblíbenější Marťan, Čmuchalky, Náhlá smrt, Ostrov hrdlořezů, Hokus pokus, Náhradníci a Michael Jordan to the Max. Debney je držitelem tří cen Emmy, které získal za hudební doprovod k televizním seriálům The Young Riders, Ponorka SeaQuest a The Cape. Mezi jeho další seriály patří Sisters a Cagneyová a Laceyová. Debney ve své tvorbě kombinuje klasické hudební vzdělání s výbornou znalostí moderních zvukových prvků. Jeho hudbu budeme moci slyšet také v nadcházejících filmech Zathura, Barnyard nebo I’ll Always Know What You Did Last Summer. Debney je pokračovatelem rodinné tradice – jeho otec působil u Disneyho přes 50 let a podílel se mimo jiné na filmu Sněhurka a sedm trpaslíků. Kromě toho produkoval přes sto epizod pořadu Mickey Mouse Club a přes osmdesát dílů seriálu Zorro.

 

 

http://disney.go.com/disneypictures/chickenlittle/index.html

www.warnerbros.cz/tisk

www.warnerbros.cz

www.image.net

 

 

 

Reklama